26 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

SEMİZOĞLU ; “İSO İKİNCİ 500’DE 3 “ÇANAKKALE FİRMASI BİZLERİ GURURLANDIRDI”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, İSO Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2020 sıralamasında 3 Çanakkale firmasının yer almasından dolayı açıklama yaptı.

İstanbul Sanayi Odası (İSO), daha çok KOBİ niteliğindeki kuruluşları kapsayan “İSO Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2020” araştırmasının sonuçlarını açıkladı.

Üretimden net satışlar baz alındığında İSO İkinci 500’ün 2020 ilk sırasında578,9 milyon TL ile Murat Ticaret Kablo ile yer aldı. Murat Ticaret Kablo’yu çok küçük bir farkla ve yine 578,9 milyon TL ile Metal Matris takip ederken, RTM Tarım Kimya 571,5 milyon TL ile üçüncü oldu.

İSO İkinci 500 2020 sıralaması hakkında açıklama yapan Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu: “İlimizin en büyük istihdam kaynaklarının başında gelen firmalarımızın, İSO İkinci 500 2020 yılı sıralamasında yer alması bizleri onurlandırdı. Kendilerine ilimiz ekonomisine ve istihdamına sağladıkları katkılar için teşekkür ediyorum.” dedi.

Yatırım potansiyeliyle dikkat çeken Çanakkale’nin, ekonomi başta olmak üzere her açıdan gelişip kalkınması içingerekli çalışmaları sürdürmeye devam edeceğini belirten Başkan Semizoğlu, İSO ikinci 500’de yer alan 3 firmayı tebrik ederek, üretim ve istihdama katkı sağlayan firmaların ve tüm yatırımcıların daima yanlarında olduklarını sözlerine ekledi. 

İkinci 500 Listesindeki Çanakkale Firma Sıralaması;

  1. Sıra Kalekim Kimyevi Maddeler San. ve Tic. A.Ş.
  2. Sıra: Altınkılıç Gıda ve Süt San. Tic. A.Ş.
  3. Sıra: Tahsildaroğlu Süt Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.

 

About Post Author