17 Nisan 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

MAÇIN ARDINDAN : EZİNESPOR : 0 Ç.KALE DARDANELSPOR : 1

AŞİKAR ÇELİK : “Genelinde iyi oynadığımız 3.bölgede başarılı olamadığımız müsabakada uzatmalarda yediğimiz şanssız bir golle sahadan yenik ayrıldık.”

Çanakkale Süper Amatör Lig A Grubunda derbi niteliği taşıyan müsabakada Ezinespor kendi sahasında konuk ettiği Ç.Kale Dardanelspor’a 1-0 yenildi.

Grupta rakibi Dardanelspor’un ardından ikinci sırada yer alan ve sahaya mutlak 3 puan amacıyla çıkan Ezinespor, genelinde rakibi ile başabaş ve oyunun kontrolünü elinde tutma anlayışı ile sahada mücadele etti.

Müsabakanın uzatma dakikalarında soldan gelişen atakta rakibin golüne mani olamayınca sahadan 1-0 mağlup ayrıldı.

Maçın istatistiklerinde ise topla oynamada Dardaneslspor %58 Ezinespor ise % 42 oranına sahipken, Ezinespor 136, Dardaneslspor ise 191 pasla oynadı.  

Müsabaka öncesinde Ezine 22 Eylül Spor Başkanı Nedim Kayaoğlu beraberinde yöneticiler Deniz Gezer, Erdinç Ceyhan, Hüseyin Gür ve Yıldıray Dilmaç ile birlikte ziyaret ederek başarı dileklerinde bulundu.

Müsabaka ile ilgili Gazetemize açıklamada bulunan Ezinespor Teknik Sorumlusu Aşikar Çelik şunları söyledi ;

“Çanakkale Dardanelspor maçına 2. bölge savunması ile başladık. Rakibimize kendi 1. bölgesinde topla oynama şansı bırakarak oyun kurdukları sol taraflarını kapatıp sağ taraflarına yönlendirdik. Sağ taraftan uzun toplarla çıkmalarına müsaade ettik. Bunda da 93. dk.ya kadar başarılı olduk. Orta saha üstünlüğünü maçın büyük bölümünde elimizdeydi. Ancak 3. bölgede fazla üretken olamadık. Ürettiğimiz birkaç pozisyon da son vuruşları yapamadık.Uzatmalarda gol için gittiğimizde hızlı gelişen rakip atakta kalemizde golü gördük. Maç boyu sergiledikleri  mücadele ve oyundan dolayı oyuncularımı kutluyorum.

 

About Post Author