27 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

S.S. 16 Nolu. Ezine Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Mehmet Çırkan, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Çırkan mesajında şunları kaydetti.

“Aziz Milletimizin en önemli değerlerinden olan, özgürlüğünü muhafaza uğruna verdiği mücadele sonrasında kazanılan büyük zaferin 99. yıldönümünü idrak etmenin mutluluğunu ve onurunu hep birlikte yaşamaktayız. 26 Ağustos 1922’de başlayıp, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkumandanlığında, zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, işgale uğrayan ülke topraklarımızı geri almamızın ve vatanımızın canımızdan aziz olduğunun tüm dünyaya ilanıdır.

30 Ağustos Zafer Bayramının anlam ve önemini hiçbir zaman unutmamamız gerekir. “Devletimizin, Askerimizin ve Aziz milletimizin birlik ve beraberliği ” defalarca kanıtlanmıştır. Birlik ve beraberlik duygusunu hep gururla taşıyan bir milletin evlatları, olarak Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde destansı bir başarıya imza atılarak 1922 de başkomutanlık meydan muharebesi zaferle taçlandırılmıştır. Dünyaya adeta ders niteliğinde duyurulmuştur. Aziz milletimiz 30 Ağustos 1922 de olduğu gibi bugünde tüm düşman ve hainlere karşı birlik ve beraberliğini devam ettirmektedir. Ülkesini vatanın birlik bütünlüğünü müdafaa ederken hiçbir fedakârlıktan kaçınmamıştır ve tereddütte düşmemiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle; vatan, millet, bağımsızlık ve bayrak gibi değerlerimiz için canlarını feda eden ve bugün sahip olduğumuz imkânların temellerini atan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Aziz milletimizin, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz mensuplarının, diğer güvenlik kuvvetlerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Gününü kutluyoruz.”