12 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Ziraat Odası Başkanı Anıl Kahrıman, 30 Ağustos Zafer Bayramının 99. yıldönümü ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Kahrıman mesajında şunları ifade etti.

“ Türk milletinin hürriyet ve istiklalini yok etmeye çalışan düşman unsurlarına karşı, Dumlupınar’da kazandığımız tarihi zaferin 98.yıldönümünde yeniden büyük bir gurur, şevk ve heyecan yaşamaktayız.

26 Ağustos 1922 sabahı Kocatepe’den başlayan Büyük Taarruz; vatanımızı işgal eden yedi düveli 30 Ağustosta Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle tarih boyunca unutamayacakları bir ders vermiş, bu toprakları onlara mezar yapmıştır.

30 Ağustos Zaferi, emperyalizmin milletimiz aleyhine kurguladığı oyunları, yapılan tüm paylaşım planlarını bozmuştur. Zira şehit kanlarıyla sulanmış ve yurt yapılmış olan kutsal vatan topraklarımız bu zaferle; Türk milletinin son anayurdundan başka gidecek bir yeri olmadığının ve hangi şart ve hangi zaman da olursa olsun, ölümüne korunacağının ve kıyamete kadar yaşatılacağının da, tüm dünyaya ilanıdır. Ayrıca tıpkı bugün olduğu gibi o yıllarda da, yurdumuz işgal eden, namusumuza ve milli şerefimize kast etmek isteyen işgalcilerle iş birliği yapan hainler de, başlarına yedikleri balyozla tarihin çöplüğünde yerlerini almışlardır.

Kim ne derse desin ve ne yaparsa yapsın; bu topraklarda Türk milleti ilelebet varlığını sürdürecektir. Bu tarihi kararlılığın karşısında kim durursa erimeye ve yok olmaya mahkûmdur.

Tarihi zaferlerle dolu olan Türk milleti bugünde bizlere yaşatılmak istenen her türlü ihanet senaryoların atlatacak kudrettedir. Dün dedelerinin kursaklarında kalan Sevr hayalini bugün tekrar hayata geçirmek isteyenler unutmasınlar ki; Mustafa Kemal Atatürk ve ona inanarak yanında yer almış Türk milleti, geçmişte nasıl onların dedelerini gazaba uğratmışsa, bugünde kalkışacakları her bir hain hareket onları tekrar aynı akıbetle karşı karşıya bırakacaktır. Dün İnönü’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da Türk’ün gücüne tanık olanlar, bugünde aynı sonla buluşacaklarını asla unutmamalıdırlar. Dün kendilerine vaat edilen Türk topraklarını almak hayal ve ihanetinin bedelini canlarıyla ödeyenler bilsinler ki; aynı tarih ve sonuç tekrar tekerrür edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin atıldığı, milletimizin bağımsızlığının tekrar kazanıldığı Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi’nin 96.yıldönümünü milletçe büyük bir onur ve şerefle kutlarken, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, aziz milletimizin, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.”

 

 

About Post Author