27 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Milliyetçi Hareket Partisi Ezine İlçe Başkanı Tahsin Yüksel 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Yüksel yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

“TÜRK YURDU YIKILMAZ BİR KALE”

” Türk kurtuluş mücadelesi, bir milletin var olma ve yaşama arzusunun gönüllerde yükseldiği bir meşale olmuş ve kutlu bir dönem olarak tarihteki şerefli yerini almıştır. Şanlı tarihimizde gurur ayı diyebileceğimiz Ağustos Ayı milletimizin adeta çağ açıp çağ kapadığı gelişmelere tanıklık etmiştir. 26 Ağustos 1071’de Malazgirt’ten Anadolu’nun kapılarını aralayan 26 Ağustos 1922’de Büyük Taarruz ile bu topraklarda kalıcı olduğumuzun mücadelesini ortaya koyan ve 30 Ağustos 1922 tarihi ile dünyaya ilan eden atalarımız Türk yurdunun yıkılmaz bir kale parçalanamaz bir toprak olduğunu göstermişlerdir. Kutlu zaferlerimizi iman gücü üstün zeka ve eşsiz cesaretle elde ettiğimiz gibi aynı güç ve irade hem ruhumuzda hem de damarlarımızdaki asil kanda yerini korumaktadır.Ülkücü Milliyetçi Hareket maziden atiye milli birlik ve beraberlik hassasiyetlerinden örf ve adetlerinden duruşundan ve kırmızı çizgilerinden asla taviz vermeden Türkiye Cumhuriyetinin sigortası olduğunu aldığı kararlar ve yerine getirdiği vazifeler ile göstermektedir.

“YENİ ZAFERLERİMİZ KAÇINILMAZDIR”

“Atalarımızın örnek mücadelesi bizlere bir yol ve bir ışık gibidir. Binlerce şehidimizin kanıyla korunan bu topraklar bundan sonra da canlarını seve seve vereceği torunları ile korunmaya devam edecektir. Düşman bu coğrafyadan el çekmediği sürece yeni zaferlerimiz kaçınılmazdır.

30 Ağustos Zaferiyle milletimiz, kendi iradesi ve rızası dışında dayatılan her türlü plan ve oyunu iman ve inancıyla tarihin karanlık sayfalarına nasıl gömebileceğini dosta ve düşmana bir kez daha göstermiştir. Bu itibarla, 30 Ağustos deyince; gözleri hasretle yaşarmayan, göğüsleri gururla kabarmayan, yürekleri coşkuyla çarpmayanlara dikkat edilmesi bir vatan görevi haline gelmiş bulunmaktadır. Bu zaferle ortaya çıkan sonuçtan bugün de birliğimize, dirliğimize, varlığımıza yönelik emeller besleyenlerin ibret ve ders alması gereken mesajlar vardır.

 Bu duygu ve düşüncelerimle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklâl mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyor, aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.”