16 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

MEHMET ÇIRKAN, MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

S.S. 16 nolu Ezine Minibüsçüler Mot.Taşıyıcılar.Kooperatifi Başkanı Mehmet Çırkan, “Miraç Kandili” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mübarek üç ayların ikinci Kandili olan Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Çırkan mesajında şu ifadelere yer verdi, ;

Çırkan, mesajında şunları kaydetti;

“ Miraç Kandili, insan gönlünün aydınlandığı, toplumun manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği, selamlaşmanın, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı kandil gecelerinden biridir. Asırlardır büyük bir heyecan ve coşkuyla idrak ettiğimiz Miraç Kandili, birçok ilahi hikmeti, sırrı ve bereketi insanların zihnine, ruhuna ve çevresine taşıyan Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed‘in hikmet dolu yolculuğudur.

Bu gece, Müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Bu mübarek gecede yapılacak dualar, dünyada barışın sağlanması, başta ülkemizde ve bütün dünyada refahın artması, manevi ve kültürel değerlerimizin muhafazası, bütün insanlığın selameti, iyiliğin, kardeşliğin, paylaşımın ve merhametin artması için olmalıdır. “Bu mübarek gecede yapılacak duaların, dünyada barışın sağlanması, başta ülkemizde ve bütün dünyada refahın artması, manevi ve kültürel değerlerimizin muhafazası, bütün insanlığın selameti, iyiliğin, kardeşliğin, paylaşımın ve merhametin artmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta şoför esnafımız olmak üzere, tüm Ezine’li ve Çanakkale’li hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam Aleminin mübarek Miraç kandillerini tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’dan temenni ediyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum.”

About Post Author