14 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

OSMAN NURİ YILMAZ MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

S.S. Şapköy Sulama Birliği Başkanı Osman Nuri Yılmaz, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yılmaz mesajında şu ifadelere yer verdi ;

” Mübarek üç ayların başlangıcı olan Regaip kandili ile başlayan ve içinde birçok hikmet ve bereket barındıran Miraç kandilini idrak edecek olmanın sevincini yaşamaktayız.

Miraç, başta Peygamber Efendimiz (S.A.V) olmak üzere her bir Müslüman için manevi bir terfi, Yüce Rabbimizle buluşma ve selamlaşma, O’nun katında yücelme ve yükselme demektir.

Bugün bize düşen Miracın ruhu, manası, hikmeti, hakikati ve evrensel mesajları üzerinde yeniden düşünmektir.

Bizlere, en sıkıntıya düştüğümüz zamanda dahi bir çıkış yolunun olabileceğini ve Yüce Allah’ın yardımını esirgemeyeceğini gösteren Miraç’tan, beş vakit namaz, Bakara Suresi’nin son iki ayeti ve ümmetinden Allah’a ortak koşmadan ölen kimselerin affedileceği müjdeleriyle dönen Peygamber Efendimiz (SAV), tüm inananlara verilebilecek olan en kıymetli hediyeleri vermiştir. Bizler de bu hediyelerin şuurunda olarak, müminler için arınma ve tertemiz olarak Allah’a yönelme anlamına gelen Miraç Kandil’inde farklı coğrafyalarda yaşayan milyonlarca kardeşimiz dualarda bir araya gelecektir. Bizler de kızgınlıklarımızı, kırgınlıklarımızı bir tarafa bırakıp tüm dünyada barışın ve huzurun sağlanması, birlik ve beraberliğimizin devamlılığı için dua edelim. Ülkemizin bekası, birlik ve beraberliğimizin daim olması için dua edelim. 

Kullukta ve insani değerlerde en yüce mertebelere yükselişi simgeleyen Miraç  Gecesinin, zihinlerimize berraklık, kalplerimize ferahlık, akıllarımıza genişlik ve hayatımıza huzur getirmesi dileği ile vatandaşlarımızın ve bütün İslam âleminin Miraç Gecesini tebrik ediyor, bu gecenin bütün Müslümanların birlik, beraberlik ve kardeşliğinin pekişmesine ve insanlığın barış, huzur ve sağlıklı günlerine vesile olmasını diliyoruz.