20 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

MEVSİMLİK İŞÇİLERİN ÇOCUKLARINA ÇANAKKALE GAZOZU VE MISIR EŞLİĞİNDE SİNEMA

Çanakkale Güç Birliği Platformu Çocuk Komisyonu, mevsimlik tarım işçilerin çocuklarına gazoz ve mısır ikram edip sinema izlettirdi. Film sonrasında çocuklara Türk ve Dünya Klasikleri ile diş macunu ve fırçası armağan edildi.

 

Çanakkale Güç Birliği Platformu Çocuk Komisyonu, TİGEM Anadolu Etap bünyesinde bulunan ve çoğunluğu Güneydoğu Anadolu’dan gelen çocuklar için sinema programı düzenledi. Program başlangıcında konuşan Çanakkale Güç Birliği Platformu Başkanı Gökhan Bayram, çocuklar için köylerde açık hava sineması düzenlediklerini, köylerde kitaplar dağıttıklarını amaçlarının çocukların mutluluğu ve bilinçlenmesi olduğunu kaydetti. Çocuk Komisyonu Başkanı Gülsen Alkan ise “Komisyon olarak çocukların eğitimlerine ve sosyal faaliyetlerine önem veriyor, özellikle dezavantajlı çocuklar için yoğun programlar düzenliyoruz. Bu kapsamda film gösterimlerinin ilkini Şanlıurfalı çocuklarımıza düzenliyoruz.” dedi.

 

Patlamış mısır ve gazoz eşliğinde çizgi sinema izleyen çocuklarla, film sonrasında ise yarışmalar düzenlendi. Çocuk Komisyonu Üyesi Ceyda Demiroğlu, Çanakkale Güç Birliği adına katkı sunan Özlem Çayıriçi ve Can Mildon’a teşekkür ederek önümüzdeki günlerde maddi olanaksızlar yaşayan çocuklar için de çeşitli çalışmalar yapacaklarını duyurdu. Programda Genel Sekreter Ebru Çakal, Yaşlılar Komisyonu Başkanı Necla Demirutku ise çocuklara Türk ve Dünya Klasiklerinden seçme eserler armağan etti. Çocuklarla bir müddet sohbet eden Çanakkale Güç Birliği mensupları, Halk Eğitim Müdürü Yasemin Şenol ile çiftliğin başarılı yetkililerine teşekkürlerini sundu. Hasibe Kaya, Aysun Erenalın, Filiz Sanay, Ümit Samur ve Sakine Bayram’da çocuklara diş macunu ve diş fırçası sundu.