17 Mayıs 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Partisinin Muhtarlara Yönelik Vaatlerini Meclisten Açıkladı

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Muhtarlar Günü nedeniyle Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada, muhtarların belediyeler ve vatandaşlar arasında köprü, vatandaşın devletle ilk kontağıolduklarını vurgularken, CHP’nin muhtarlara ilişkin vaatlerini sıraladı. Özgür Ceylan, iktidarları döneminde nüfusu belli bir sayının üstün de olan muhtarlara yardımcı personel tahsis edeceklerini ve emlak vergisinden muhtarlara pay vereceklerini söyledi.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Muhtarlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada partisinin muhtarlara yönelik vaatlerini sıraladı. Özgür Ceylan, mahalle ve köyleri en iyi bilen kişinin muhtarlar olduğunu belirterek, “İşte bu nedenledir ki sosyal yardımların, yerine eksiksiz ulaşması için mutlaka muhtarlarla koordineli çalışma yapılması gerekir” diye konuştu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin muhtarlık kurumunun görev ve yetkilerinin genişletilmesi ve özlük haklarının iyileştirilmesini önemsediğini belirtirken, “İktidarımızda muhtarların, seçimlerinde fotoğraflı birleşik oy pusulası kullanımı için yasal düzenlemeyi ve görev yaptıkları bölgedeki kararlara katılmalarını sağlayacak düzenlemeleri yapacağız” dedi.

Özgür Ceylan CHP’nin muhtarlara yönelik vaatlerini de sıralarken, belli nüfusu aşan bölgelerde muhtarlara yardımcı personel olanağı sağlanacağını ve ödeneklerikısıtlı olan mahallelerde, toplanan emlak vergilerinden belirli bir payı muhtarlara aktaracaklarını açıkladı. Türkiye Muhtarlar Birliği’nin kurulmasını sağlayacaklarını ifade eden Özgür Ceylan, “Muhtarlara yasal izin kullanma hakkını getireceğiz diyor, tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü kutluyoruz” diye sözlerine son verdi.