7 Ağustos 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Öğretmenler Günü Geyikli’de Coşkuyla Kutlandı

Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928’de Millet Mektepleri Başöğretmeni unvanını aldığı gün olan ve ülkemizde 24 Kasım 1981’den beri kutlanmakta olan öğretmenler günü Geyikli İlkokulu’nda gerçekleşen programla kutlandı.

Programa Geyikli Belediye Başkan Vekili Zuhal Özkan, Ezine İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman, Ezine İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Süleyman Ömeroğulları ve İbrahim Kır , Okul Müdürleri ve Okul Müdürü Şemsi Yumuşak’ın davetlisi olarak gelen emekli öğretmen Nursevil Uysal ve eşi Burhanettin Uysal katıldı.

Öğretmenler günü programını hazırlayan ve düzenleyen Ebru Aslan ve Yunus Emre Akyol’un sunuculuğu ile başlayan program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Okul Müdürü Şemsi Yumuşak’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.

Ardından Geyikli İlkokulu Sınıf Öğretmenlerinden Ebru Dönertaş ve Handan Karatan şiir okuyarak programa duygu dolu anlar yaşattı.

Anasınıfı öğrencilerinin ve ilkokul öğrencilerinin okudukları şiirler ise programa renk kattı.

Geyikli ilkokulu öğretmenlerinin oluşturduğu koro dinleyenlerden büyük alkış aldı. Okul müdürü Şemsi Yumuşak’ın davetlisi olarak gelen emekli öğretmen Nursevil Uysal ve eşi Burhanettin Uysal Atatürk’ün çok sevdiği türkülerini bağlama çalarak söyledi.

Uysal çifti bu anlamlı günde etkinliğe katılarak programda yer almaları aynı zamanda genç nesil öğretmenlere öğretmenliğin emekli olduktan da sonra da devam eden bir meslek olduğunu göstermiş oldular.

Program Ezine Şube Müdürü Süleyman Ömeroğulları’nın kendi öğrencisi Sait Erer’in Şube Müdürü Süleyman Ömeroğulları ile ilgili anısını anlatıp kendisine çiçek takdim etmesi ile son buldu.