18 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Biga ilçesinde dolunun yok ettiği ürünler için Meclis Genel Kurulunda konuştu.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Biga’ya bağlı Bozlar ve Sığırcık köylerinde meydana gelen şiddetli dolu yağışı sonrası Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada, “Üreticinin ekili dikili neyi varsa dolu ile yok olmuş durumda, köylerimizin afet bölgesi ilan edilerek, üreticinin uğradığı maddi ve manevi kaybın telafisi için adım atılmasını bekliyoruz” dedi.

Özgür Ceylan, TBMM Genel Kurulu’nda önceki gün yaptığı açıklamada, Biga’nın Sığırcık ve Bozlar köylerinde meydana gelen dolu yağışının neden olduğu afeti gündeme taşıdı. Özgür Ceylan, meydana gelen şiddetli dolu yağışının geçimini tarımsal üretimden sağlayan vatandaşları olumsuz etkilediğini belirterek, “Her iki köyün muhtarlarındanaldığım bilgiye göre, ekili ve dikili ne var ne yok doluyla yok olmuş durumda. Köylü perişan ve çaresiz” dedi. Özgür Ceylan, ekili ve dikili tarım alanlarında yüzde 100’e varan bir dolu zararı meydana geldiği yönündü bilgi aldığını belirterek, “Köylümüz devletimizin bir an önce şefkatli elini uzatmasını ve Bozlar ve Sığırcık köylerinin afet bölgesi ilan edilerek,uğradıkları maddi ve manevi kaybın telafisi noktasında adım atmasını bekliyorlar”diye konuştu.

Özgür Ceylan, hemşerilerine geçmiş olsun dileklerini Genel Kurul’da dile getirirken, konuyla ilgili bakanlıklara çağrı yaptığını belirterek, “Köylümüzün feryadına kulak vermelerini istiyorum” dedi.