21 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Sadık Göğüsgeren ; “Bu hizmetler şov yapılacak arenalar ve malzemeler değildir”

Çanakkale İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren Bayramiç ilçesinde yapımı devam eden Çavuşlu-Daloba köyleri yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

Çanakkale İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren, ilçeye bağlı Çavuşlu, Serhad ve Daloba Köyleri arasında yapımı hızla devam eden yol yapım çalışmalarını yerine inceledi. 

Göğüsgeren burada çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada, ihaleyi alan firmanın yol yapım çalışmaları ı titizlikle yerine getirdiğini ve yürüttüğünü belirterek, yapımı devam eden yol çalışmasının yedi bin sekiz yüz elli metreden oluştuğunu, köy içlerini kapsamadığını ifade etti. Bu yol çalışmasının ardından Bayramiç ile Daloba köyü arasında yaklaşık altı kilometrelik eksik bir yolun eksik kalacağını belirten Göğüsgeren, yapımı devam eden yolların Avrupa standartlarında beton yol ile yapılacağını söyledi.

“Bu hizmetler şov yapılacak arenalar ve malzemeler değildir”

Göğüsgeren, yapımı devam eden yol çalışmasının bütçesinin bir kısmının DSİ Çavuşlu Göleti şirketinin yaptığı protokolle diğer kısmının ise KÖYDES programından karşılanacağını belirterek, “Bu konuda emeği geçen Bayramiç Kaymakamı Sercan Gökdemir beye ve İl Özel İdare Sekreterimiz sayın Abdullah Köklü’ye çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca ödedikleri vergi ile ülke ekonomisine katkıda bulunan bütün işadamlarımıza, işçilerimize ve emekçilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz. Bu hizmetler siyasi konular değildir. Siyasi şov yapılacak arenalar malzemeler  değildir. Bunlar hepimizin gayretleri ile elbirliği ile yapılacak işlerdir. Bundan sonrada bu anlayış ile herhangi bir siyasi partinin şovu olarak bu işleri lanse etmeden, ülkemizin, vatanımızın, milletimizin birlikte yapacağı işler olarak sizlere takdim etmeye devam edeceğiz. Çanakkale İl Genel Meclisi olarak da bu çalışmaları desteklemeye devam edeceğiz. Önemli olan köylümüzün dünya standartlarındaki yollarda ulaşımını sağlamasıdır. Buradan vatandaşlarımıza da seslenmek istiyorum. Lütfen bu güzel yollarda hız standartlarına uyarak trafik kurallarına riayet ederek araçlarımızı kullanalım. İnşallah 10 gün içerisinde yol çalışmamızı tamamlayarak vatandaşlarımızın, köylümüzün ve üreticilerimizin hizmetine sunacağız. Ekiplerimizi buradan sonra çalışmalarına devam ederek meyvecilik sezonu öncesinde çalışmalarını tamamlayacaklardır” dedi.   

 

 

About Post Author