18 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

RECEP UYGUN 18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ MESAJI

RECEP UYGUN 18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ MESAJI

 

18032015_14_0001

 

 “ Sömürülen halklara kurtuluş reçetesi sunan Çanakkale, var olmaya azmetmiş bir milletin iradesini kıracak hiçbir güç ve kuvvetin olmadığını haykıran muhteşem bir abidedir.

Çanakkale’nin 250 bin şehit ile bir bedel ödemenin simgesidir. Çanakkale, milletimizin birlik ve beraberliğinin en doruk noktasıdır. ‘Söz konusu vatan kurtuluşu ise, gerisi teferruattır’ bilinciyle en güzel aidiyetin vatana olan aidiyet, en güzel birlikteliğin ise din, vatan ve namus için yapılan birliktelik olduğunu haykıran, ulusal kurtuluş mücadelemizin başlangıcı, sömürülen mazlum milletlerin kurtuluş kodlarını bulacağı, günümüzde yaşanan etnik hastalıkların ilacıdır.

Çanakkale. Tarih sahnesinden silinmek istenen bir milletin bütün yokluk ve imkânsızlıklarına rağmen vatanını yüksek bir ruh ve şuurla canı pahasına nasıl savunabileceğini göstermesi açısından sömürülen mazlum milletlere en iyi örnek teşkil edecek olan Çanakkale; imanın demire, çeliğe ve teknolojiye karşı zaferinin adresidir.

Bu önemli günde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Çanakkale’de bu vatan, bu bayrak, bu millet ve bu din hayatlarını feda eden başta eğitim neferleri olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet, şükran ve saygıyla anıyoruz.