19 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

SADİ ÇALIKOĞLU, MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Dalyan Köyü Muhtarı Sadi Çalıkoğlu, Mevlid Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Çalıkoğlu mesajında şunları kaydetti.

“Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili’ni, bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak etmenin mutluluğuna erişmiş bulunmaktayız.

Peygamber Efendimizin dünyaya teşrif ettiği gece olan Mevlid Kandili, birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularımızın daha da pekişmesine, güçlenmesine vesile olacak en müstesna gecelerdendir. O, güzel ahlakı, engin hoşgörüsü, adaleti, merhameti, mütevazılığı ile tüm insanlığa kucak açan örnek bir şahsiyetti. O, insanların en hayırlısı idi, herkesin güvendiği Muhammed-ül Emin’di. Mazlumun yanında durmayı, yetimi korumayı, güçsüzden yana olmayı O’ndan öğrendik. Akrabaya, komşuya, muhtaca bakmayı O’ndan öğrendik. Yok, etmek yerine yaşatmayı, kin tutmak yerine merhameti, kavga yerine sevgiyi, insanlığın ancak sevginin sonsuz rahmet denizinde hayat bulacağını O’ndan öğrendik.

Bu anlamlı gecenin İslam alemine ve tüm insanlığa hayır getirmesi dileğiyle, aziz milletimizin ve İslam aleminin Mevlit Kandil’ini kutluyor, ülkemize ve tüm insanlık alemine sağlık, huzur, barış ve esenlikler getirmesi temennisiyle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

About Post Author