20 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

YAHYA KESKİN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

700 Sayılı Yağlı Tohumlar Tar. Sat. Kooperatifi Başkanı Yahya Keskin, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Keskin mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Peygamber Efendimizin (SAV) alemleri teşrifinin yıl dönümü olan MevlidKandili’ne ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dinimizce manevi coşkunun yaşandığı, âlemlere rahmet olarak gönderilen peygamberimiz Hz. Muhammed(SAV)’in dünyaya geldiği mübarek gecelerden biri olan MevlidKandili’ni bu gece hep birlikte yaşıyoruz.

Peygamber Efendimizin doğumu, insanlık tarihinin en önemli ve en şerefli olayıdır. O’nun ahlâk ve fazilet dolu hayatını öğrenmek ve örnek almak bizim en başta gelen görevlerimizdendir.

Millet olarak, bu mübarek gecede, O’nun örnek hayatının tüm yönlerini düşünmeli, Müslümanlar için ayrı bir öneme sahip olan bu mübarek gecenin bütün zenginliklerinden faydalanmalı, toplumsal huzurun, barışın, birlik ve beraberliğin tesisini sağlayan böyle eşsiz fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.

Mevlid Kandilimizin bütün Müslümanlara huzur getirmesini, insanlığın içine düştüğü sıkıntıların aşılmasında kardeşlik bağlarımızın güçlenmesine ve yeni rahmet kapılarının açılmasına vesile olmasını Cenâb-ı Allah’tan diliyor, hemşehrilerimizin ve tüm İslâm âleminin Mevlid Kandilini tebrik ediyorum.”

About Post Author