24 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

SADİ ÇALIKOĞLU RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Dalyan Köyü Muhtarı Sadi Çalıkoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Çalıkoğlu mesajında şunları ifade etti.

“Sevinç ve mutluluğun paylaşıldığı toplumsal birlikteliği sağlayan değerlerin hatırlandığı güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı bir Ramazan Bayramını daha hep birlikte karşılamanın mutluluğu içerisindeyiz. Toplumsal dayanışmanın, kardeşliğin, huzurun egemen olduğu bir Ramazan Bayramına daha ulaştık.

Manevi huzur, sevinç ve güzelliği yaşatan bayramlarımız, toplumun tüm kesimlerini birbiri ile kaynaştıran, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine önemli katkı yapan ulvi günlerdir. Sevgi, saygı ve hoşgörünün nesilden nesile aktarılmasında en büyük rolü üstlenir bayramlar. Bizi birbirimize bağlayan yardımlaşma ruhudur. Ramazan bayramları da buna en güzel işaret veren özel günlerimizdir. 

Bayramlarımız, aynı zamanda barış, kardeşlik, hatırlama, hatırlanma günleridir. Türk Milleti büyük bir ailedir. Bayramlar kırılan kalpleri onarmak, küskünlükler ve kırgınlıkların son bulmasını sağlayacak bir helalleşme fırsatı sunar bize. Büyüklerimize ziyaret etmek, ellerinden öpmek, mutluluğu paylaşma imkanı verir. Ramazan Bayramında gönüller alınmalı, dargınlıklar sonlanmalı, küslükler, kırgınlıklar tamir ve telafi edilmelidir.

Bu anlamlı bayramın önce ülkemize ve milletimize, dostluk ve barışa, sevgi ve kardeşliğe, vesile olması temennisi ile tüm şehit ailelerimizin, gazilerimizin  ve değerli ailelerinin, gerek vatanımızın dört bir yanında gerekse yurt dışında milletimizin bekası için canlarını ortaya koyarak görev yapan tüm güvenlik güçlerimizin ve değerli ailelerinin, aziz milletimizin, tüm Türk İslam aleminin ve Çanakkale’li hemşehrilerimin Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar. Şeker tadında sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde nice bayramlar dilerim.”