21 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

SEYİT KAYTAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Yeniköy Muhtarı Seyit Kaytan, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kaytan mesajında şunları söyledi ;

“Sevinç ve mutluluğun paylaşıldığı, toplumsal birlikteliği sağlayan değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı bir Ramazan Bayramı’nı daha hep birlikte karşılamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Bayramlar ortak değerler etrafında birleştiğimiz özel günlerdir. Böyle günlerde birlik ve beraberlik artar, paylaşmanın mutluluğu çoğalır. Ülkemizdeki 84 milyon vatandaşımızın benzer duyguları yaşadığı bu özel günlerdeki birliktelik, toplumun her kesiminin birbirini anlamasını ve birbirine yakınlaşmasını da sağlar. Güzel bir gelecek, toplumsal refah ve huzurlu bir yaşam sürebilenin yolu, bu özel günlerdeki kenetlenmeyi devam ettirmekten geçmektedir. Bu kutsal günleri fırsat bilerek, ulusal birlik ve beraberliğimizi her koşulda korumalı, iyiye ve güzele yönelmeli, çatışma yerine uzlaşmayı, kavga yerine hoşgörüyü benimsemeli, gönül ve ruh birliği içinde hareket ederek birbirimize ve ülkemize karşı sorumluluklarımızı daha çok hatırlamalıyız.

Bizlere özgürlük içerisinde bu bayramları kutlama fırsatını veren başta büyük Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, aziz şehitlerimizin değerli aileleri, kahraman gazilerimizin ve değerli ailelerinin, güvenlik güçlerimizin, tüm halkımızın ve ulusumuzun Ramazan Bayramını kutluyor, sevginin, saygının, barış ve kardeşliğin hakim olduğu nice bayramlar geçirmemizi diliyorum. “