21 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO)Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan 2022 yılı Asgari Ücret tutarı ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

Semizoğlu açıklamasında ; ” Zor günlerden çıkışımızın tek reçetesi üretim ve ihracattır, yerli ve milli olmaktır” dedi.

Başkan Semizoğlu açıklamasında şunları söyledi ; 

“Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan 2022 yılı asgari ücret rakamının işçiye, işverene ve Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Her işveren çalışanı mutlu olsun, yüzü gülsün ister. Çalışanlara  enflasyon oranı üzerinde bir zam yapılması,  işletmelerin de sürdürülebilirliğinin sağlanması için asgari ücretin üzerindeki yükün hafifletilerek maliyetlerin düşürülmesi  suretiyle her iki tarafın mutlu olması yönündeki beklentimizi iletmiş idik.

İşçi olmadan işveren, işveren olmadan işçi olmaz. Her ikisi de ayrılmaz bir bütündür ve aynı gemidedir. Çalışana yüzde elli oranında  zam yapılarak 4.250,00 TL olan belirlenen yeni asgari ücretin gelir ve damga vergisinin kaldırılmış hali ile  işverene maliyeti  5.879,70 TL olmuştur. Zor günlerden çıkışımızın tek reçetesi üretim ve ihracattır, yerli ve milli olmaktır. Bunu tam manasıyla sağladığımızda çalışan da işveren de emeklerinin karşılığını alarak daha mutlu olacaktır. Verilen desteğin tüm çalışanlara yansımasını ve piyasalara canlılık getirmesini diliyorum. Hayırlı olsun. ”