21 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale’de İlk ve Tek ; “Marmara Grup Sağlık Laboratuvarı Çanakkale’de Açıldı”

Çanakkale’nin ilk ve tek sağlık labaratuvarı olma özelliğini taşıyan “Marmara Grup Sağlık Laboratuvarı’nın açılışı törenle gerçekleşti. Hizmet vermeye başlayacak olan laboratuvar sayesinde, işe giriş sağlık tetkiklerinin tamamı tek noktadan yapılabilecek.

Barbaros Mahallesi Şehit Gürol Caddesi’ndeki adresindeki Marmara Grup Sağlık Laboratuvarı’nın açılış törenine Vali Yardımcısı Hakkı Uzun ve Çanakkale Belediye Başkan Vekili Kanber Koç katıldı.

Laboratuvarın özellikleri hakkında bilgi veren Gençgrup Şirketler topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Görenli, ” Bugün burada sağlık laboratuvarımızın açılışı vesilesiyle mutluluğumuzu ve heyecanımızı paylaştığınız için sizlere çok müteşekkir olduğumuzu belirtmek isterim. Az sonra açılışını yapacağımız sağlık hizmet laboratuvarımız  Çanakkale’de ilk ve tek olma özelliği ile önemli bir yatırımdır. Bu birimin açılmasında yoğun gayretleri olan Şube Müdürümüz Sayın Nesrin Hanıma ve onun şahsında emeği geçen çalışma arkadaşlarıma yönetim kurulumuz adına teşekkürlerimizi sunuyorum.

Kısaca Sağlık Laboratuvarımızla ilgili de bilgiler vermek istiyorum. Hizmete girecek olan laboratuvarımızda işe giriş sağlık tetkiklerinin tamamı tek noktadan yapılabilecek olup bu durum müşterilerimizin başka kurum ve kuruluşlara sevk edilmeden çok daha konforlu hizmet almalarını sağlayacaktır. Dolayısıyla hizmet kalitemizin artması ve müşteri aidiyetinin de artması istihdamımıza da olumlu etki yapacaktır. Laboratuvarımızda ilave istihdamımız da OSGB’mizde olduğu gibi yine bölgemizden  yapılarak  istihdam ve katma değer sağlanacaktır.

Ülkemizin ve dünyanın içinden geçtiği ekonomik darboğazın olduğu bir dönemde istihdama yönelik ve katma değer artırıcı yatırımların çok kıymetli olduğunun farkındayız. Bu farkındalıkla Gençgrup şirketler topluluğu olarak 4 il 8 lokasyon ve 150 çalışanıyla lokasyon ve istihdam sayısını sürekli artırma hedefindeyiz.Yapacağımız yatırımlarla 2022 yılında 200 ve üzerinde istihdama ulaşacağımızın da müjdesini buradan vermek istiyorum. Sağlık Laboratuvarımızın Çanakkale Bölgemize ve Ülkemize hayırlı olmasını diliyor hepinizi muhabbetle selamlıyorum..Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.”

Konuşmaların ardından kurdele kesiminin gerçekleşmesi sonrasında, Vali Yardımcısı Hakkı Uzun ve Belediye Başkan Yardımcısı beraberindekilerle laboratuvarı gezerek, bilgi aldı.

Açılışı Vali Yardımcısı Uzun’la birlikte gerçekleştiren Belediye Başkan Yardımcısı Kanber Koç, “Başta Barbaros Mahallelilerimiz olmak üzere tüm kentlilerimize hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.