19 Mayıs 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Karadeniz’de bulunan 320 milyar metreküplük doğal rezervinin ardından Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, açıklama yaptı. 

Semizoğlu yaptığı açıklamada şunları ifade etti ; 

” Ülkemizin tarihindeki en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştiren başta T.C. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkürlerimizi arz eder, ülkemize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederiz.

Karadeniz’de bulunan 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi müjdesiyle, Türkiye bugün itibarıyla bir üst lige çıkmıştır. Bu lig sanayisi güçlü, enerji zengini ülkeler ligidir. İnşallah aynı müjdeyi Akdeniz’den den alacağız ve yolumuza daha hızlı devam edeceğiz.

Bu keşif iş insanlarımıza ve ekonomimize son derece moral vermiştir. Dış ticaret açığımızın en önemli kısmını oluşturan enerji ihtiyacımızı inşallah  bu müjde ile yerli ve milli kaynaklarımız ile sağlayacağız. İş aleminin morale ihtiyacı olduğu bu dönemde Sayın Cumhurbaşkanımızın bu müjdesi bizleri motive etmiştir. Devletimizden aldığımız bu güç ile daha fazla çalışacak çarklarımızı daha hızlı döndüreceğiz. Cari açığımızı değil cari fazlamızı konuşacağımız bir Türkiye’nin uzak olmadığına inancımız artmıştır. Vatanımıza ve Milletimize hayırlı olsun .”