17 Ekim 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Semizoğlu’ndan Gökhan’a sert açıklama ; “ÇTSO Başkanı kendi kendine ve bilmediğini konuşmaz, aklına yatmayanı imzalamaz, attığı imzanın arkasında durur”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a cevap niteliğinde çok sert açıklamasında “; “ÇTSO Başkanı kendi kendine ve bilmediğini konuşmaz, aklına yatmayanı imzalamaz, attığı imzanın arkasında durur” dedi.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın kendisi hakkında , “Ticaret Odası Başkanı da kendi kendine bilir bilmez sağda solda konuşuyor” şeklinde ki sözlerine yaptığı açıklama ile, ” ÇTSO Başkanı bildiğini konuşur,  bilmediği konuda ise hiç  konuşmaz. Denileni dinler, dinlediğini anlar, yazılanı okur, okuduğunu anlar. Attığı imzanın arkasında durur. Aklına yatmazsa da gerekçesini , fikrini anlaşılır şekilde söyler , muhalefet şerhini koyar. Sonradan imzasını çekmez” sözleri ile cevap verdi. 

 Semizoğlu açıklamasında şunları söyledi ;

“Çanakkale Merkez İlçe Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan’ın 17 Mayıs 2021 tarihli  Belediye Meclis toplantısında  sarf ettiği  “ Ticaret Odası Başkanı da kendi kendine bilir bilmez sağda solda konuşuyor”  cümlesine,  Çanakkale halkına ve temsil ettiğimiz kuruma saygımızdan dolayı aynı üslupla cevap vermemiz  mümkün değildir.

Ancak yine Çanakkale halkına ve temsil ettiğimiz kuruma saygımızdan dolayı bir açıklama yapma gereği doğmuştur.

Sayın Gökhan’ın Belediye Meclis toplantısında kendisinin de ifade ettiği gibi,  alkol yasağı,  sokağa çıkma yasağı olan bütün günlerde yıllardır uygulanmış  genel  bir kuraldır. Hem bu durumu bildiğini  açıkça ifade ederken hem de 17 günlük bir yasağa özel  yayınlanan  genelgede tekrar bu kuralı yazılı görme isteğini ve genelgede olmadığı gerekçesi ile ya da “okumadan imzaladım” gerekçesi  ile imzasını geri çektiğini anlamak mümkün değildir. Daha doğrusu hangi gerekçe ile imzasını geri çektiğini anlamak mümkün olamamıştır.

Döviz büroları ile ilgili talebimize gelince;  İlimizdeki  üyemiz 2  döviz bürosunun talebi ve üst kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin T.C. İçişleri Bakanlığı  ile yapılan görüşme sonucunda her ilde bir döviz bürosunun açık olması yönünde muafiyet sağlandığını bildiren   28.04.2021 tarihli yazısı üzerine konu Sayın Valiliğimize arz edilmiştir.

Salgın süresince sıklıkla yayınlanan T.C. İçişleri Bakanlığı Genelgeleri genel çerçeveyi belirler. İllerde de Kanun ile oluşturulan İl Umumi Hıfzısıhha Kurulları bu genel çerçeveye uygun şekilde ve İlin şartlarını da göz önünde bulundurarak tedbirleri alır ve uygulanmasını sağlar. Söz konusu iki karar da bu çerçevede alınmıştır.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı kendi kendine konuşmaz  Sayın Gökhan,  öncelikli muhatabı  sorumlu olduğu 8100 üyesidir, üyelerini bilgilendirir, üyelerine hesap verir.  

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı bildiğini konuşur,  bilmediği konuda ise hiç  konuşmaz. Denileni dinler, dinlediğini anlar, yazılanı okur, okuduğunu anlar. Attığı imzanın arkasında durur. Aklına yatmazsa da gerekçesini , fikrini anlaşılır şekilde söyler , muhalefet şerhini koyar. Sonradan imzasını çekmez. 

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı sağda solda da konuşmaz Sayın Gökhan.  Ülkemizin Cennet köşesi Çanakkale’de üyelerinin taleplerini dillendirir, ilgililerine ve yetkililerine iletir, takipçisi olur.

Üyelerimizin  talebini dile getirmenin  sizi niye bu kadar rahatsız ettiğini, kime ne mesaj vermeye çalıştığınızı  anlamış değiliz.

Çanakkale’mizi  1915 Köprüsünden sonraki Çanakkale’ye hazırlamak yerine suni gündemlerle oyalamak Çanakkale’ye kötülük yapmaktır.   Lütfen Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nı da böyle suni gündemlere alet etmeyiniz Sayın Başkan.  Çanakkale suni gündemlerle çok vakit kaybetti.

Gelin,  birlikte Çanakkale’mizi nasıl geliştiririz, nasıl cazibe merkezi yaparız, istihdamı nasıl arttırırız, Çanakkale’mizin potansiyelini en iyi  nasıl değerlendiririz , bu gündemlere mesai harcayalım.”