21 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

SEYİT KAYTAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Yeniköy Muhtarı Seyit Kaytan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 98. yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

 

Kaytan mesajında şu ifadelere yer verdi.

 

“Cumhuriyet; ülkesine, milletine ve geleceğine inanan tüm vatandaşlarımızın eşitliği ve özgürlüğü temeli üzerine kurulmuş en kıymetli varlığımız, gelecek nesillere en değerli emanetimizdir.


Milletimizin ortak iradesiyle ve imanla hep beraber, el ele gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin son noktası olan Cumhuriyet, bugün bizlere her zamankinden daha fazla güç ve azim vermektedir. 29 Ekim, inançlı ve kararlı bir ulusun, ‘Tam Bağımsızlık Mücadelesi’nin örnek bir ürünüdür.


Cumhuriyet; her türlü imkânsızlıklar içinde varoluş mücadelesi veren bir milletin azminin, inancının, birlik ve beraberliğinin ne kadar büyük güç olduğunun ve milli iradesinin karşısında hiçbir gücün duramayacağının bütün dünyaya ilanıdır.

Cumhuriyetimiz, bu topraklar üzerinde yaşayan tüm vatandaşlarımızı kökeni, dili, dini, mezhebi ne olursa olsun hiç bir ayrım yapmaksızın her bir ferdinin, bu ülkenin aynı haklara sahip, ortak bir geçmişi ve geleceği paylaşan, tasada ve kıvançta bir olarak gören, kucaklayıcı ve kapsayıcı bir telakkiye sahiptir. Ülkemiz için bir zenginlik olan söz konusu farklılıkları ayrılıklara dönüştürmeye, kadim kardeşliğimizi sabote etmeye, vatanımızın bütünlüğünü milletimizin birliğini bozmaya yönelik kirli oyunları ve bu oyunları kurgulayanlara feraset sahibi milletimiz dün olduğu gibi bugünde hak ettiği cevabı verecek güce, kudrete ve azme sahiptir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin uygar dünyada hak ettiği yeri almasını sağlayan Cumhuriyet’e, Atatürk gibi geçtiğimiz yüz yıla damga vuran bir kurucu lidere, bağımsız bir yurda ve ülkesini gönülden seven kuşaklara sahip olmanın kıvancını yaşayan bir Ulusuz.

 

Bu tarihi günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bu toprakları kanlarıyla sulayarak bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor; aziz milletimizin ve tüm Çanakkale’li hemşehrilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.”