17 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Türkiye Ticaret Merkezi (TTM); Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle ve oda-borsaların katkılarıyla, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Şikago kentinde açıldı.

TTC Chicago’nun açılışı için Ankara ve Şikago’da eş zamanlı olarak düzenlenen tanıtım toplantısına Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu online olarak katıldı.

365 Oda Borsa Başkanı ve Genel Sekreterlerinin katıldığı toplantıya, Çanakkale Ticaret Borsası’nı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen ve Genel Sekreter Sevcan Elver katılım sağladı.

Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada ;” Birliğimiz Başkanımız Sn.Hisarcıklıoğlu ,Ticaret Bakanımız Sn. Ruhsar Pekcan’ın destekleri ve Oda ve Borsalarından aldığı güç ile bir ilke imza attı.Türkiye’den sanayici ve tacirlere, ABD’de şirket kurulmasından satış sonrası hizmetlere kadar her alanda tek durak ofis prensibiyle yardımcı olması amaçlanan Türkiye Ticaret Merkezi (TTM), Birliğimiz tarafından yurtdışında açılan ilk ‘Türkiye Ticaret Merkezi’ olma özelliğini taşıyor.

Çanakkale Ticaret Borsası olarak; Türk sanayicisi ve tacirinin ürünlerini ABD pazarına taşımak ve orada kalıcı olmasını sağlamak üzere hayata geçirilen Türkiye Ticaret Merkezi’nin hayırlı olmasını diliyor, Başta Sayın Bakanımız ve Birlik Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese minnetlerimizi sunuyoruz.”