4 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

TOLGA ALACA ; ” ADİL VE TARAFSIZ BİR YÖNETİM ANLAYIŞI İLE HER DAİM ESNAF VE SANATKARIMIZIN YANINDA OLACAĞIM SÖZÜNÜ DE VEREREK BAŞKAN ADAYLIĞIMI AÇIKLIYORUM”

Ezine’nin genç ve girişimci iş insanlarından Tolga Alaca 2022 yılında yapılacak olan Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerinde Başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Tolga alaca açıklamasında Ezine’deki esnaf ve sanatkarların yakın zaman içerisinde özellikle pandemi döneminde yaşadıkları büyük maddi sıkıntılarda yanlarında olarak sorunlarını, isteklerini, taleplerini ve beklentilerini dile getirecek bir temsilci bulamamaktan yakındığına dikkat çekerek, “2022 yılı içinde yapılacak Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerinde, esnaf ve sanatlarlarımızın dertlerine çare olabilmek, mesleki konularda dayanışmayı arttırmak, birlik ve beraberliği yeniden tesis etmek amacıyla, adil, tarafsız, hızlı ve günün şartlarına uygun bir hizmet anlayışıyla ve ne olursa olsun her daim esnaf ve sanatkarımızın yanında olacağım sözünü de vererek başkan adaylığımı açıklıyorum” dedi.

Tolga Alaca’nın açıklamasında şu ifadelere yer verdi ;

”  Değerli Ezineliler, Kıymetli Esnaf Arkadaşlarım,

Bildiğiniz gibi, biz esnaf ve sanatkarlar, devlete yük olmadan, kendi emeğini küçük sermayesi ile birleştirerek işini kurup ailesini geçindiren, yanında işçi çalıştırarak istihdam yaratan kişileriz.

Türkiye ekonomisinde önemli bir yere sahip olan esnaf ve sanatkarlar toplumumuzun temel taşı olup, ticaretin ve ülkenin birleştirici ana unsurlarındandır.

Yasa gereği, esnaf ve sanatkarlar geçmişten gelen ahilik kültürünün yaşatıldığı, birliğin, dirliğin ve dayanışmanın devam ettirildiği kurumlar olan esnaf ve sanatkarlar odasına üye olmak zorundadırlar.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları, esnaf ve sanatkarlar ile bunların yanlarında çalışanların mesleki ve teknik ihtiyaçlarını karşılamak, meslekî faaliyetlerini kolaylaştırmak, mesleğin genel menfaatlerine uygun olarak gelişmelerini ve meslekî eğitimlerini sağlamak, meslek mensuplarının birbirleriyle ve halk ile olan ilişkilerinde dürüstlüğü ve güveni hâkim kılmak, meslek disiplini ve ahlâkını korumak amaçlarıyla kurulmuş anayasal kurumlardır.

Esnaf ve sanatkarlarımız, özellikle 2020 ve 2021 yıllarında yaşanan pandemi nedeniyle büyük sıkıntı ve zorluklar çekmişler; bu dönemde yanlarında olarak, yaşadıkları sıkıntıları dile getirecek, zorluklara çözüm üretecek, bunların aşılması için gayret gösterecek, kendilerine değer verecek temsilci aramışlardır.

Tüm bu nedenlerle, yaşanan sıkıntıların farkında olan bir yönetimle birlikte, 2022 yılı içinde yapılacak Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerinde, esnaf ve sanatlarlarımızın dertlerine çare olabilmek, mesleki konularda dayanışmayı arttırmak, birlik ve beraberliği yeniden tesis etmek amacıyla, adil, tarafsız, hızlı ve günün şartlarına uygun bir hizmet anlayışıyla ve ne olursa olsun her daim esnaf ve sanatkarımızın yanında olacağım sözünü de vererek başkan adaylığımı açıklıyorum.

Bu vesileyle, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıl dönümü olan bu anlamlı ve özel günde, Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.