9 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Tarihte nice zaferlere imza atan kahraman ecdadımızın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde çok büyük fedakârlıklarla kazanmış olduğu İstiklal Savaşımız sonucunda sahip olduğumuz Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıl dönümünü kutlamanın haklı gururunu ve coşkusunu yaşıyoruz. 

Milli mücadele döneminde el ele ve kardeşlik duyguları içinde düşmana karşı mücadele eden milletimiz bugün, Cumhuriyetimizin 98. yılını büyük bir coşku ve birliktelik içinde kutlamaktadır.

Çağlara medeniyet mührünü vuran aziz Türk Milleti, milli mücadele döneminde yaşanan tüm zor şartlara rağmen istiklalinden vazgeçmemiş; hür ve bağımsız olarak var olma şuurunu hiçbir zaman kaybetmemiştir.

Türk’süz Anadolu hesabı yapanlara ve devletsiz millet hayali kuranlara en kesin ve kalıcı cevap Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanıyla verilmiştir. Vatanımız için bir dönüm noktasını ifade eden bu mana yüklü güzel bayram, milletimiz için her geçen gün daha büyük bir önem kazanmaktadır. 

Bizi aydınlık geleceğimize taşıyan bu inançla, Cumhuriyet´in geleceğe büyük bir ümitle bakmamızı sağlayan gurur verici atılım ve başarıları, her türlü zorlu engelin aşılması konusunda bizlere güç vermesi dileğiyle. aziz Milletimizin ve tüm ulusumuzun Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıl dönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor,bizlere bu toprakları ebedi yurt kılan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükran, saygı ve sevgiyle anıyoruz.

“NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE”

EZİNETÜRK GAZETESİ