22 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

TUNÇAL’IN 10 KASIM MESAJI

AK Parti Geyikli Belde Başkanı Niyazi Tunçal, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ın ölümünün 78. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Tunçal mesajında şunları kaydetti.

“Büyük bir özveri ve mücadelenin sonucunda ülkemizi düşmanlardan temizleyerek, Cumhuriyetimizin kurulmasını sağlayan, milletimize muasır medeniyetin üstüne çıkmayı hedef olarak gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin 78. yıldönümünde rahmet ve minnetle bir kez daha anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal dünyanın da kabul ettiği sayılı askeri ve siyasi liderlerden biriydi. Silah arkadaşları ile birlikte kazandığı zaferleri siyasi dehasıyla Cumhuriyeti kurarak taçlandıran Gazi Mustafa Kemal Türk milletine en büyük mirasını bıraktı. Üzerimize düşen bize bırakılan bu mirasa sahip çıkmak, Türkiye Cumhuriyeti’ni daha da ileriye taşımaktır.

Bu gün de ülkemiz, O’nun işaret ettiği yolda önemli mesafeler almış, almaya da devam edecektir. Atatürk’ü anmak kadar anlamak da çok önemlidir. O’nu anlamak, fikirlerini ve düşüncelerini kavramak sözle değil, icraatla olacaktır. “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” diyerek millet iradesinin üzerinde hiçbir güç tanımadığını belirten Büyük Önderimizin bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyetini ilelebet yaşatmak bizlerin en önemli görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

 

About Post Author