20 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

TURAN ; “17 ARALIK’IN SAVCISIYLA ERGENEKON’UN SAVCISININ AYNI OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORSUNUZ”

TURAN ; “17 ARALIK’IN SAVCISIYLA ERGENEKON’UN SAVCISININ AYNI OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORSUNUZ”

 

 

23042016_5_0002

 

 

 

Ergenekon Davası’nın temyiz incelemesini yapan Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nin, yerel mahkemenin kararını bozması Ergenekon tartışmalarını yeniden gündeme getirdi. Yargıtay kararının ardından Meclis’te okları AK Parti’ye çeviren CHP’li vekillere cevabı AK Parti Grup Başkanvekili Av. Bülent Turan verdi.

 

 

PARALEL ÖRGÜT DAVAYI SULANDIRDI

 

Ergenekon Davası’nın paralel yapı tarafından sulandırıldığını belirten Turan, “Bir dava var, bu davayı tüm Türkiye yakından takip ediyor. Davanın sulandırıldığını, davanın şu an bazı siyasi partilerce desteklenen paralel örgüt tarafından sulandırıldığını cümle âlem biliyor. Türkiye’de darbelerin de gerçek olduğunu biz biliyoruz. “Bu ülkede darbe yok.” demek, “Darbeci yok.” demek akla ziyan diye düşünüyorum. Milletimiz darbecilerin kim olduğunu, kimin de darbelerin karşısında olduğunu çok iyi biliyor” dedi.

 

PARALELİN OYUNUNU BİZ BOZDUK

 

Paralel yapıya karşı sürdürülen mücadele sayesinde Ergenekon davasının rayına oturduğunu belirten Turan, “Söz konusu dava dün itibarıyla Yargıtay’da bozuldu yani nihai karar hâlâ verilmedi. Dava yerel mahkemede ümit ediyorum hukuki delillerle beraber tekrar görülecek, en adil bir şekilde, toplumun da vicdanında kabul ettiği dava nihayete erecek diye ümit ediyoruz. Biz olmasaydık, o paralel oyunu bozmasaydık bugün bu konuşmayı yapamayacaktınız.

 

“Ne iyi oldu da Yargıtay bozdu.” diyorsunuz ama 17 Aralığın savcısıyla, Ergenekon’un savcısının aynı olduğunu düşünmüyorsunuz bile” dedi.