5 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

AK Parti Ezine İlçe Başkanlığı ve Ezine Belediyesi’nce düzenlenen  bayramlaşma programında konuşan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Bir iddiada daha bulunuyorum. Atatürk hayatta olsa CHP’de kongreye girse kazanamaz. Bu parti Atatürk’ün kurduğu parti değil” dedi.

AK Parti Ezine İlçe Başkanlığı ve Ezine Belediyesince Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi. Belediye Binasının yanında ki parkta gerçekleşen programa AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız, AK Parti Çanakkale Milletvekili adayları Jülide İskenderoğlu, Furkan Sezer ve Fırat Akgün, Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Güray Yüksel,  AK Parti İl Kadın Kolu Başkanı Gülsüm Üstün, STK Temsilcileri, muhtarlar, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Programda İlçe Başkanı Güray Yüksel, Belediye Başkanı Haluk Babaoğlui İl Başkanı Gültekin Yıldız, Milletvekili Adayları Jülide İskenderoğlu, Furkan Sezer ve Fırat Akgün’ün konuşmalarının ardından bir konuşma yapan AK Parti Gurup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Turan konuşmasında Ramazan ayının ardından mübarek bayramın da hep birlikte idrak edildiğini söyledi. 24 Haziran’da cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinin yapılacağını anımsatan Turan, seçim çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini anlattı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eski yıllarda Atatürk’ün partisi, hala Atatürk’ün partisi iken Anıtkabir’den kampanya başlardı. Şimdi Edirne’de Selahattin Demirtaş’ın cezaevinden kampanya başlattılar. Yazıklar olsun. 90 yıllık Mustafa Kemal Atatürk’ün partisinin geldiği yer, Selahattin Demirtaş kardeşten başka bir şey olmadı. 3 gün önce bir grup başkanvekili izlemişsinizdir, ‘Biz ikinci tura kalacağız. Kaldığımız zaman Selahattin Demirtaş’ı da başkan yardımcılığı da teklif edeceğiz’ dedi. Kim dedi, Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi dedi. Ezine’liler, bir daha söylüyorum aklınızı başınıza alın. Bu CHP, yıllarca oy verdiğiniz Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi falan değil. İddia ediyorum, Mustafa Kemal Atatürk hayatta olsa Afrin Operasyonunun yanında mı olurdu? Afrin’de ne işin var diyenin mi yanında mı olurdu? Fırat Kalkanının yanında mı olurdu? Boyundan büyük işe kalkma diyenin mi yanında olurdu? Arkadaşlar bu parti CHP’nin partisi değil. Mustafa Kemal’in partisi bu değil. Bir iddia da daha bulunuyorum. Atatürk hayatta olsa CHP’de kongreye girse kazanamaz.

“Millet kendi egemenliğine sahip çıksın, geleceğini belirlesin”

Bu parti CHP değil. Atatürk’ün kurduğu parti değil. İstanbul İl Başkanlığının twitlerini gördünüz. Ermeni soykırımını tanıyan, her türlü eylemi öven, Ramazan’da bayram mı olur diyen, milletin değerlerini aşağılayan, cenazede Ezan var, şehitte ezan var yeter artık diyen adamların listede olduğu parti mi CHP? Bu değil.  Kendinizi kandırmayın. ‘Milli egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyen Atatürk’ün kendisi AK Parti’de olur kardeşim. Ama milli egemenlik FETÖ’nün olsun darbecinin olsun diyen orda olur kardeşim. O yüzden bir daha söylüyorum. Sakın ha yanlış yapmayın. Atatürk’ün hatırası baş tacı. Bu dağlarda, Çanakkale’de savaşan o kahramanın ne yaptığını biz biliyoruz. Bu ülke bağımsız olsun diye kavga etti.  Ayağa kalksın diye kavga etti. Bugün bağımsızlığı Muharrem İnce’mi, Recep Tayyip Erdoğan mı temsil ediyor? İyi bakmak lazım. Bugün bağımsızlığı ‘on tane adaya gitmişler onu da kabul etmemiş sana kalmışız’ denenler mi, yoksa başından beri MHP’yle AK Parti’nin bu ikbali, milli mücadele partilerinin aday gösterdiği Tayyip Erdoğan mı? Çok net, bu ülkede kavga ‘Milli egemenlik kayıtsız şartsız milletin olsun’ diyenlerle ‘Hayır arkadaşım Avrupa’yla anlaşalım, FETÖ’yle anlaşalım, her şeyi yapalım usulen iş birliği tutalım’ diyenler arasındadır. Biz istiyoruz ki bu millet kendi egemenliğine sahip çıksın. Bu millet kendi geleceğini kendi belirlesin.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Sadece 150 hektar olan Gıda OSB’si bir partiye seçim kazandırır”

Konuşmasında Ezine’de yapılan yatırımlara da değinen Turan, bir daha diyorum sadece 150 hektar olan Gıda OSB’si bir partiye seçim kazandırır. Biz vizyonu olan işler ortaya koyuyoruz. Halkımız için çalışıyor, onlar için üretiyoruz. Ezine Gıda OSB’si büyük bir yatırım. Bu proje bile tek başına seçim kazandırmalı. Biz Çanakkale’nin markalarını dünyaya duyurmak istiyoruz. Burada 8 bin kişi çalışacak. Ezine Türkiye’nin Dünyanın markası olacak. Türkiye’nin gıda da markası burası olacak, Ezine’nin etiketi varsa peynirin de, sütünde, zeytinin, elmasında armudunda diyecekler ki bu niye pahalı diyecekler ki buranın tüm standartları tarımın ön gördüğüne uygundur diyecek Biga’nın Çan’ın Lapseki’nin üreticisi buraya gelmeye başlayacak köyden kentte değil kentte köye tekrar göç başlayacak, bir daha diyorum sadece 150 hektar olan Gıda OSB’si bir partiye seçim kazandırır.

Ezine’mizin hastanesi bitti. Şimdi Ezine’mize iki tane aile merkezi yapıyoruz. 112’ye başlıyoruz onların dışında daha bir sürü benzer çalışmalarımız var. Şehir merkezimizde iki ilkokul ve bir ortaokul ile Geyiklide bir ilkokulunun inşasına başlıyoruz. Bir tanesini de yeni eğitim öğretim yılında açacağız.

Ezine’mizin ney eksiği varsa adliye binası, okulu, postanesi ne varsa hepsini ayağa kaldırıyoruz. Geyikli barajımız devam ediyor. Köylerimize asfalt, taş yapımımız devam ediyor. Ezine’nin nüfusuna oranla düşünün aynı anda dört okula başlıyoruz önceden bir okul yapılır 5 ay konuşulurdu. Artık biz yapılan işlerin temelini atmaya açılışını yapmaya inanın yetişemiyoruz” dedi.

“EZİNE’YE HİZMETLERİMİZ DEVAM EDECEK”

Ezine’de Belediye tarafından yapılan alt yapı çalışmalarına da değinen Turan, “Belediye Başkanımız Haluk Babaoğlu göreve geldiği günden bu yana Ezine’ye büyük yatırımlar ve hizmetler kazandırmaya devam ediyor. Bizde kendisini her konuda destekliyor ve yardımcı oluyoruz. Kısa zamanda alt yapı çalışmaları sona erecek ve Ezine 40 yıldır alamadığı hizmetlere kavuşmuş olacak. İnşallah kısa süre içerisinde üst yapıya başlayacağız ve kısa sürede alt yapısı tamamlanmış, üst yapısı sona ermiş modern ve yaşanabilir bir Ezine’ye kavuşacağız. Ezine’ye hizmetlerimiz devam edecek” dedi.