21 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Turan “Bozcaada’mızın turizmi kadar tarımı da, üzümü de çok kıymetli”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, ilçeyi ziyaretinde 10-16 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek Bağbozumu Festivali öncesinde bir bağda üzüm topladı.

 

Bozcaada ilçesini ziyaret eden AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Bozcaada Kaymakamı Mustafa Akın, AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, Çanakkale Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü Erdem Karadağ ve protokol üyeleri ile birlikte bir üzüm bağında üzüm topladı.

 

Bozcaada Kaymakamı  Mustafa Akın “Bu yıl Kaymakamlığımız olarak ‘bağ bozumu törenleri’ de bir proje gerçekleştirdik. Proje çerçevesinde şapka, önlük ve sepetler adamızı ziyaret edenlere ücretsiz olarak dağıtılacak. Sloganımız ise ‘tak sepeti koluna haydi bağ bozumuna’ vatandaşlarımız 100 tl karşılığında kendilerine ücretsiz olarak verdiğimiz sepetleri vatandaşlarımız kendi elleriyle topladıkları üzümlerle dolduracaklar bunun karşılığın dada bağcılarımızın ürünleri daha fazla değer kazanmış olacak. Bu vesileyle bağcılığımız daha ileri nesillere katkı sağlamış olacak. Biz vatandaşlarımızı 10-16 Ağustos tarihlerinde Bozcaada’mızdaki ‘bağ bozumu törenleri’ ne bekliyoruz” dedi.

 

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan” Çanakkale’mizin her köşesi bir marka bu markamızın bir diğer güzelliği de her bölgemizin ayrı kendi bölgesinin hayata geçirmesi. Bu gün Bozcaada’mızdayız 10-16 Ağustos tarihlerinde Bozcaada’mızdaki ‘bağ bozumu törenleri’ için buradayız. Bozcaada’mızın turizmi kadar tarımı da, üzümü de çok kıymetli bağ bozumu törenleri’ de olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Tüm ülkemiz ve dünyaya bu üzümlerin tanıtılması en büyük hedeflerimizden bir tanesi” dedi.

 

Bozcaada’nın kendisi kadar ünlü Bağbozumu festivali 10-16 Ağustos tarihleri arasında ziyaretçilerini coşkuyla karşılamak için hazırlıkları sürüyor.

 

Bağbozumu şenlikleri de bir yıllık çalışmanın sonucu olarak tüm bağcıların ve ada halkının bir araya gelerek kutladığı bir şenlik olarak öne çıkıyor.