6 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ASGARİ ÜCRET 1300 TL’NİN ALTINA DÜŞMEYECEK

Vergi dilimi nedeniyle ücretleri bin 300 TL’nin altına düşen asgari ücretliler için aradaki farkı telafi etmeyi öngören Gelir Vergisi Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Uzun süredir gündemi meşgul eden çok sayıda vatandaşımızı ilgilendiren bir konuyu çözüme kavuşturduk” dedi.

Bekar ve çocuksuz asgari ücretlinin geçim indirimi dahil, 2016 yılı ekim ayında net ücretinin bin 231,08 TL olduğunu hatırlatan Turan, 1300 TL’nin altında kalan 69,91 TL’lik kısmının asgari geçim indirimine ilave edilerek, “1300,99 TL olarak asgari ücretliye ödeneceğini söyledi.

1 Kasım seçimleri öncesinde asgari ücretin 1300 TL olması yönünde vatandaşımıza taahhüdümüz vardı. Bunu daha önce gerçekleştirmiştik. Yalnız yılın son üç ayında asgari ücretin vergi diliminden kaynaklı 1300 TL’nin altına düşmesinin önüne geçen yeni bir düzenlemeyi de Meclis’ten geçirdik. Vermiş olduğumuz söz böylelikle herhangi bir yanlış anlaşılmaya mahal vermeden perçinleşmiş oldu. Hayırlı olsun” dedi.

About Post Author

Bu kapanacak 0 saniye