17 Mayıs 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Toplum Yararına Program kapsamında Çanakkale İl Özel İdaresine 75 geçici personel alınacak.

Başvurular 30 Aralık 2019 – 3 Ocak 2020 tarihleri arasında İŞKUR E-Şube üzerinden ve Alo 170 üzerinden yapılacak.

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Çalışkan, Toplum Yararına Program kapsamında yapılacak alımlar hakkında; “Başvurular daha önce duyurduğumuz TYP Proje başvurularından farklı olarak iskur.gov.tr ve Alo 170 üzerinden yapılacak. Vatandaşlarımızın öncelikle İŞKUR Kaydı olması gerekiyor. Başvuru adresinin değiştiğini özellikle belirtmek istiyorum. Çevre temizliği iş alanında görevlendirilecek çalışanların 20 Ocak 2020’de işbaşı yapması planlanıyor. Seçilecek asil kişiler eğer daha önce bu programımız kapsamında çalıştıysalar çalışma sürelerinin 27 Eylül 2017 tarihinden itibaren 24 ayı aşmamış olması gerekiyor. Vatandaşlarımız başvuru bilgileri ve koşulları hakkında ayrıntılı bilgilere web adresimiz, sosyal medya hesaplarımız ve İl Müdürlüğümüz tanıtıcı ekranları üzerinden bilgi alabilirler. Yeni açılacak 6 aylık programımızın ilimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.’’ açıklamasında bulundu.

Programa başvuru yapacak adaylarda; Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, sigortalı çalışan ve vergi mükellefi olmamak, emekli, malul aylığı almıyor olmak, başvuru yapılacak şehirde ikamet ediyor olmak, Öğrenci olmamak (Açık Öğretim Üniversitesi öğrencileri hariç) şartları aranacak.

Ayrıca 2019 yılında getirilen düzenleme ile TYP katılımcı seçiminde hakkaniyetin ve toplumsal huzurun sağlanması adına ‘’başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca birinin katılabileceği’’ ve ‘’ADNKS’ye göre aynı adreste oturanların, gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının net asgari ücretin bir buçuk katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişilerin TYP’ye katılamayacağı’’na dikkat çekildi.

Programda çalışacak adayların Noter Kurası ile 7 Ocak 2020’de saat 10.30’da İl Özel İdaresi Yemekhanesinde belirleneceği belirtildi.