28 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Çanakkale Devlet Hastanesinde hizmet veren ultrason hizmetlerinin daha etkin ve kısa sürede verilebilmesi için yapılan çalışmalar hayata geçiriliyor.

Buna göre ultrason randevusu alan hastaların en kısa zamanda sorunsuz bir şekilde çekimlerinin yapılması planlanıyor.

Çanakkale Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm.Dr. Kerim YEŞİLDAĞ verdiği bilgilerde şunlara değindi. “ 2017 yılı başından itibaren hastalarımızın mağdur olmayıp memnuniyetlerini sağlamak için Ultrason hizmetlerinde geliştirmeler uygulayacağız. Çanakkale Devlet Hastanesinde günde ortalama 300 hastaya ultrason çekimi yapılıyor.

Meme, tüm batın, üriner sistem, alt-üst abdomen ultrason görüntüleme işlemleri randevulu olarak yapılırken acil hastalar ve yatan hastaların da randevusuz olarak bu sıralamaya dahil olmasından dolayı yoğunluk yaşanan Ultrason biriminde mesai dışı uygulamaya geçirilerek yoğunluğun azaltılması planlanıyor. Aynı zamanda Ultrason istemi yapan klinisyen hekimlerimizle gereksiz ve fazla sayıda istem yapmamaları için daha hassas olmaları konusunda görüşülmüştür. Çanakkale Devlet Hastanesinde  kadro yetersizliğinden dolayı yeni Radyoloji Uzmanı ataması planlanırken, bunun yanında halen Başhekim Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Radyoloji Uzmanımız Dr. İpek İlhan aynı zamanda ultrason çekimlerini de yapmaktadır. Aldığımız bu önlemler sayesinde 2017 yılı başlangıcından itibaren ultrason randevuları ve çekimleri konusunda bütün sıkıntılarımızın önüne geçebileceğiz.”.