13 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ünal Şahin ; “LANET OLSUN, NASIL KIYDINIZ O CANLARA”

Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde astsubay eşini ziyarete gittiği üs bölgesinden evine dönen öğretmen Nurcan Karakaya ve 11 aylık oğlu Bedirhan Mustafa Karakaya’nın yola döşenen patlayıcının uzaktan patlatılması sonucu alçakça şehit edilmesi nedeniyle PKK ve onarın destekçileri ile siyasi uzantılarına tepki gösteren açıklamada bulundu.

 

Şahin açıklamasında şunları ifade etti.

 

“Bizim anlayışımızda, bizim dini düşüncemizde kadına el kalkmaz ve cennet annelerin ayağının altındadır görüşü hakimken hangi dil, din, ırk kavramında olursa olsun kadın ve bebek kutsalımızdır. Bu alçakça saldırıyı yapanların ne kadar acziyet içinde oldukları kadınımız ve bebeğimize yapılan saldırıda bellidir. Bu bölücü terör örgütünün ne kadar alçak, ne kadar müptezel olduğunu işte bu 11 aylık bebeğimizin ve genç öğretmen kardeşimizin katili olarak bir kez daha gördük. Lanet olsun. Nasıl kıydınız o canlara.

 

Hain terör örgütü tarafından yola kurulan patlayıcı sonucu şehadete eren Hakkari Yüksekova’da görev yapan askerimizin kıymetli eşi Nurcan Karakaya ve 11 aylık evladına Allah’tan rahmet kederli ailesine ve yakınlarına sabır diliyoruz. Aziz milletimizin başı sağ olsun .”

 

 

 

About Post Author