13 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Vali Aktaş Ziraat Odaları Koordinasyon Toplantısına Katıldı

Vali İlhami Aktaş, Çanakkale Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu toplantısına katıldı.

Akol Hotel toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Mehmet Sezer, Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya, Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk Ünver, Çanakkale Ziraat Odası Meclis Başkanı Necmi Mutlu, Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cahit Toprakkarıştıran, Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Ünal Atıcı, Lapseki Ziraat Odası Başkanı İsmail Sevim, Yenice Ziraat Odası Başkanı Fahrettin Özcan, Ezine Ziraat Odası Başkanı Anıl Kahraman, Eceabat Ziraat Odası Başkanı Özay Kuzu, Biga Ziraat Odası Başkanı M. Güray Ergün, Bayramiç Ziraat Odası Genel Sekreter V. Eren Mutlu, Bayramiç Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi Adem Örnek, Gelibolu Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Eraslan ve Çan Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Şahin katıldı.

Toplantıda; 2021 yılı üretim sezonunun görüşülmesinin ardından, bölgemizde yetiştirilen ürünlerin üretimi gerçekleşirken yaşanan sıkıntıların önümüzdeki yıllarda yaşanmaması için alınacak önlemler değerlendirildi.

Devletimizin, çiftçinin emeğinin boşa gitmemesi için çok ciddi destekler verdiğini belirten Vali Aktaş, “Çanakkale’miz Türkiye’nin tarım alanında önemli bir yere sahip. Tarım ve Orman Müdürlüğümüzle, uzmanlarımızla, ziraat odalarımızla ve diğer bütün paydaşlarla bir araya gelerek birlik ve beraberlik içinde sürekli üretip bölgemizdeki tarımsal faaliyetleri ayakta tutmalıyız” diye konuştu.

Ziraat oda başkanları, tarım ve hayvancılık sektörüne verdiği desteklerden ve Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu toplantısına katılımlarından dolayı Vali İlhami Aktaş’a teşekkür ettiler.  

Toplantı, görüş ve önerilerin ardından son buldu.

 

 

 

About Post Author