27 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş Ezine’yi ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

 

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Ezine ilçesine giden Vali İlhami Aktaş, Ezine Kaymakamlığını ziyaret ederek, Kaymakamlık tarafından yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Ezine Kaymakamı Hacı Arslan Uzan tarafından karşılanan Vali Aktaş, daha sonra Kaymakamlık hizmet birimlerini inceleyerek kaymakamlık personeline çalışmalarında başarılar diledi. Daha sonra Ezine Adliyesi’ne geçen Vali Aktaş, Ezine Cumhuriyet Savcısı Erkan Aytan’la bir süre görüşerek sohbet etti.

Ardından Muhtarlar ve Köy İdareleri Derneğini ziyaret eden Vali Aktaş, Dernek Başkanı Oktay Akay ve muhtarlarla bir araya gelerek bir süre görüştü. Başkan Akay, derneğin çalışmaları ve faaliyetleri hakkında Vali Aktaş’a bilgi vererek desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Ardından Esnaf ve Sanatkârlar Odasını ziyaret eden Vali Aktaş, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Türker Demirhan ve oda üyeleriyle bir araya gelerek Esnaf ve Sanatkarlar Odasının çalışmaları hakkında bilgi alıp oda başkanına ve üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

Vali Aktaş daha sonra, Ezine Şoförler ve Otomobilciler Odasında Oda Başkanı Yılmaz Konca ve üyelerle bir süre görüştü. Vali Aktaş, Ezine Şoförler ve Otomobilciler Odasının çalışmaları hakkında bilgi alıp oda başkanına ve üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

Vali Aktaş, Ezine 22 Eylül Stadyumunda incelemelerde bulunarak İlçe Spor Müdürü Soner Şahin ve Ezinespor Kulüp Başlanı Selim Şatrol ve yöneticiler ile bir araya gelip Ezinespor Kulübü’nün oynadığı futbol müsabakaları ve kulüp faaliyetleri hakkında bilgi alarak Ezinespor Kulübü’ne futbol müsabakalarında ve çalışmalarında başarılar diledi.

Ezine ilçesi ziyaretleri kapsamında Vali Aktaş, Ezine Belediyesi tarafından yapımı devam eden Kapalı Pazar Yeri inşaat alanında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Ezine ilçesine yakışır bir Pazar yeri olduğunu ifade eden Vali Aktaş, Kapalı Pazar Yeri’nin yapımında emeği geçen tüm personele teşekkür etti.

Vali Aktaş buradan, 5 Aile Hekimi 7 Ebe ve Hemşire 1 Yardımcı personelli Yahya Çavuş Aile Sağlığı Merkezi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ardından Ezine İlçe Sağlık Müdürlüğünü ziyaret ederek incelemelerde bulunan Vali Aktaş’a İlçe Sağlık Müdürü Simay Karaca tarafından yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verildi. Vali Aktaş salgınla mücadelede büyük bir özveriyle çalışan tüm sağlık personeline çalışmalarında başarılar diledi.

Ezine ilçesinde ikamet eden Kıbrıs Gazisi Nazmi Akbay’ı ziyaret eden Vali Aktaş, Gazi Akbay ile bir süre görüşerek sohbet etti. Yapılan görüşmelerin ardından Kıbrıs Gazisi Akbay Vali Aktaş’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Kıbrıs Gazisi Nazmi Akbay ziyaretlerinin ardından Ezine ilçesi Danışment mahallesi muhtarı Ahmet Uysal ve mahalle sakinleriyle bir araya gelen Vali Aktaş, istek, talep ve sorunları dinledi. Danışment mahallesi sakinleri Vali Aktaş’ı aralarında görmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiler.

Ezine ilçesinde başlatılan depreme karşı güçlendirme çalışmaları kapsamında Vali Aktaş, Ezine Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde devam eden güçlendirme çalışmalarını yerinde inceledi. Depreme karşı güçlendirme çalışmaları devam eden alanda incelemelerde bulunan Vali Aktaş’a Ezine Kaymakamı Hacı Arslan Uzan tarafından yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verildi. Türkiye’nin deprem kuşağında yer alan bir ülke olduğunu belirten Vali Aktaş, “Ülkemizde ve ilçemizde olası bir deprem felaketine karşı yapılan güçlendirme çalışmaları ile öğretmenlerimiz, öğrencilerimize daha güvenli bir şekilde eğitim verecek” dedi.

Vali Aktaş, İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Vali Aktaş, burada İlçe Jandarma Komutanı Gürkan Irak ile bir süre görüşerek sohbet edip yapılan çalışmalar ve faaliyetlerle ilgili bilgi aldı.

Buradan Ezine Belediyesini ziyaret ederek incelemelerde bulunan Vali Aktaş, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel ile bir süre görüşerek sohbet etti. Ziyarette Vali Aktaş, Ezine Belediyesinin yürüttüğü çalışmalarla ilgili Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel’den bilgi aldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yüksel, Vali Aktaş’a teşekkür etti.

Ezine Belediyesi ziyaretlerinin ardından Vali Aktaş, Ezine 3. Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığında da incelemelerde bulundu. Ezine 3. Jandarma Eğitim Tabur Komutanı J. Yarbay Evren Hızlı ile bir süre görüşerek sohbet edip yapılan çalışmalar ve faaliyetlerle ilgili bilgi aldı.

Ezine ilçesi ziyaretleri kapsamında Vali Aktaş, Ezine Peynirciler Derneği’ni ziyaret etti. Ezine Peynirciler Derneği Başkanı Ali Atak ve dernek üyeleri ile bir süre görüşerek sohbet eden Vali Aktaş, derneğin çalışmaları hakkında dernek başkanı Ali Atak’tan bilgi alarak çalışmalarında başarılar diledi.Başkanı Atak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Vali Aktaş’a teşekkür etti.

Akabinde Ezine Ziraat Odası Başkanı Anıl Kahraman ile bir araya gelen Vali Aktaş, Ezine’de tarımla ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi alarak başkan Anıl Kahraman ve yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar dileyerek bol hasatlar ve bereketli kazançlar temennisinde bulundu.

Vali Aktaş, Kültür ve Turizm Bakanlığımızca ödeneği gönderilen Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresi tarafından yapım işine başlanan Ezine Kültür Merkezi inşaat alanında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. İnceleme ziyaretlerinde Vali Aktaş, Ezine’nin sosyo-kültürel hayatına büyük katkı yapacak olan Ezine Kültür Merkezi’nin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Ezine’de Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğünde incelemelerde bulunan Vali Aktaş’a Ezine Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Semra Özer tarafından kurum çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Ardından Ezine İlçe Müftülüğü’nü ziyaret ederek incelemelerde bulunan Vali Aktaş, İlçe Müftüsü Mustafa Arda ile bir süre görüşerek İlçe Müftülüğünün çalışmaları hakkında bilgi aldı. Yapılan bilgilendirmenin ardından kurum hizmet binasında incelemelerde bulunan Vali Aktaş, hizmet birimlerini gezerek personele çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyaretin ardından Vali Aktaş, Ezine İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Vali Aktaş, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Yıldız ile bir süre görüşerek yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Ezine İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne geçerek incelemelerde bulunan Vali Aktaş, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ramazan Eren ile bir süre görüşerek bölgenin orman alanları ve tarımı hakkında bilgi aldı.

Vali Aktaş Ezine ilçesi ziyaretleri sırasında kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra ortak kullanım alanlarından olan Ezine pazar yerinde alınması gereken Koronavirüs tedbirlerini yerinde denetledi. Vali Aktaş, pazar yerinde Koronavirüs ile mücadele kapsamında belirlenen kurallara uyulup uyulmadığı ve uygulanan Koronavirüs tedbirleri hakkında Ezine Kaymakamı Uzan’dan bilgi aldı. Yapılan bilgilendirmenin ardından Vali Aktaş, pazar esnafıyla bir süre görüşüp sohbet ederek bereketli kazançlar temennisinde bulundu.

Ziyaretlerin ardından Vali Aktaş, Kırmızı Et, Süt ve Bal Üreticileri Birliğini ziyaret ederek Birlik Başkanı Hüsamettin Aydın ve üreticilerle bir araya geldi. Kırmızı Et, Süt ve Bal Üreticileri Birliği Başkanı Hüsamettin Aydın ve üreticilerle bir süre görüşüp sohbet eden Vali Aktaş, Ezine ilçesinin kırmızı et, süt ve bal üretimi hakkında bilgi aldı. Vali Aktaş,Kırmızı Başkanı Aydın ve üreticilere çalışmalarında başarılar dileyerek bol ve bereketli kazançlar temennisinde bulundu.

Ardından Altınkılıç Peynir Fabrikasını ziyaret eden Vali Aktaş, fabrika sahibi Mehmet Altınkılıç ile bir süre görüşerek fabrikanın üretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Vali Aktaş, 2006 yılında Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde, terhis olan askerleri taşıyan helikoptere açılan ateş sonucu şehit düşen Jandarma er Hüseyin Ay’ın ailesini ziyaret etti. Ziyarette Şehit Hüseyin Ay’ın babası Recep Ay ile bir süre görüşüp Şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anarak, Şehit Ailesine minnet duygularını iletti.

Ezine Küçük Sanayi Sitesini ziyaret ederek incelemelerde bulunan Vali Aktaş, yapılan çalışmalarla ilgili Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Özer Engin’den bilgi aldı.

Vali Aktaş, Çanakkale’de, tarımsal üretime ve buna bağlı olarak kırsal kalkınmaya ve ekonomik gelişime sağlayacağı önemli katkılar göz ününde bulundurularak, Çanakkale Valiliği öncülüğünde, Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresi, Ezine Belediyesi ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın katılımıyla 2017 yılında başlanan Çanakkale Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulma çalışmaları devam eden ve süt ve süt ürünleri başta olmak üzere et, balık, sebze, meyve ve zeytincilik alanlarında oldukça önemli bir potansiyeli bulunan Çanakkale’nin markalaşma sürecini yeni ve ileri bir aşamaya taşıyacak, doğayı koruyan, çevreye saygılı yeşil modern ve prestijli bir üretim merkezi Çevreci Proje Çanakkale Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Tamamlandıktan sonra Çanakkale tarım ve ekonomisine büyük katkılar sağlayacak olan Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulunan Vali Aktaş’a Ezine Gıda İhtisas OSB Müdürü Alper Altınok tarafından bilgi verildi. Ezine Gıda İhtisas OSB’nin Çanakkale’nin çehresini değiştireceğini ve bölgemizin ekonomik kalkınmasına önemli katkılar sağlayacağını belirten Vali Aktaş, “Ezine Gıda İhtisas OSB, Çanakkale’yi bir gıda üretim ve cazibe merkezi haline dönüştürerek ulusal ve uluslararası alanda Çanakkale’nin Tarımına ve ekonomisine damga vuracak” dedi.

Ezine ziyaretlerinde Kemallı Köyü’nü de ziyaret eden Vali Aktaş, Asılhan Bey Camii’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Vali Aktaş, burada Kemallı Köyü Muhtarı Kenan Özer ve köy sakinleriyle bir araya gelerek bir süre sohbet etti. Köy sakinlerinin istek, talep ve sorunları dinleyen Vali Aktaş’a Kemallı Köyü sakinleri ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

Arından Geyikli beldesine geçen Vali Aktaş, Geyikli Belediyesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu ile bir süre görüşerek sohbet eden Vali Aktaş, Geyikli Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Oruçoğlu, Vali Aktaş’a teşekkür etti.

Yapılan ziyaretin ardından Vali Aktaş, Geyikli esnaflarını ziyaret etti. Esnaflar ile bir süre görüşerek sohbet eden Vali Aktaş, esnaflara bol bereketleri kazançlar temennisinde bulundu. Ayrıca vatandaşlarla tek tek selamlaşan ve bir süre sohbet eden Vali Aktaş, vatandaşlarımızın istek, talep ve sorunlarını dinledi. Geyikli’li vatandaşlar Vali Aktaş’ı aralarında görmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiler.

Sonrasında Geyikli Jandarma Karakol Komutalığı’na geçerek incelemelerde bulunan Vali Aktaş, Karakol Komutanı Teğmen Furkan Kurtbeyoğlu ile bir süre görüşerek yapılan çalışmalar ve faaliyetlerle ilgili bilgi aldı.

 

Vali Aktaş daha sonra, Geyikli Bozmuratlı Zeytincilik ve Geyikli İlyada Zeytincilik fabrikalarını ziyaret etti. Vali Aktaş, fabrika ziyaretlerinde Geyikli Bozmuratlı Zeytincilik fabrika sahibi Altınay Bozkurt ve Geyikli İlyada Zeytincilik fabrika sahibi Sinan Erdoğan’dan üretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Vali Aktaş, Ezine ilçesi ziyaretlerinde son olarak Kestonbol Kaplıcalarını ziyaret ederek burada incelemelerde bulundu. Kestanbol Kaplıcaları hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Aktaş, Kestanbol Kaplıcalarının Ezine’nin termal turizminde önemli bir yere sahip olduğunu belirtti.