4 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Terzioğlu Kampüsü’nde Uluslararası Lojistik Yükseklisans ve Doktora öğrencilerinin konuğu olan Uslu, lojistikte önemli bir yeri olan denizyolu taşımacılığıyla ilgili operasyonel anlamda tüyolar verdi; Gestaş ile ilgili bilgiler aktardı.

Gestaş Genel Müdürü Volkan Uslu, 18 Mart Üniversitesi Uluslararası Lojistik Yükseklisans ve Doktora öğrencilerine seminer verdi. Üniversitenin Terzioğlu Kampüsü’nde gerçekleşen seminerde denizyolu taşımacılığıyla ilgili operasyonel bilgiler veren Uslu, öğrencilere Gestaş’ı ve sektörü anlattı. Çanakkale’nin denizcilik şirketi Gestaş’ın Genel Müdürü olarak öğrencilerin karşısına çıkan Uslu, şirketin 2017 hedefleriyle ilgili bilgilendirmelerde de bulundu.

GESTAŞ’I YAKINDAN TANIDILAR

Lojistikte önemli bir yeri olan denizyolu taşımacılığında Gestaş’ın rolünden bahsedilen seminerde araç ve yolcu taşımacılığının avantajları ve dezavantajlarına değinildi. Sohbet havasında gerçekleşen seminerde öğrenciler, sorularıyla da sektörel anlamda meraklarını giderdi. Gestaş’ın filosunda bulunan gemilerle ilgili teknik bilgilere değinen Yükseklisans ve Doktora öğrencileri, 2017’de Gestaş’ın daha farklı hatlarla, daha farklı bölgelere sefer yapıp yapmayacağıyla ilgili sorular yöneltti.

BOĞAZ TURU DEVAM ETSİN

Gemi seferleri, gemi ulaşımında dikkat edilecek hususlar, denizyolu taşımacılığında önemli bir maliyet gideri olan yakıttan tasarruf sağlanacak ekonomik yolculuğun püf noktaları gibi konularda bilgilerini aktaran Gestaş Genel Müdürü, bu bilgileri somut örneklerle de destekledi. Yüksekokul ve doktora öğrencisi olmanın dışında Çanakkale’de yaşayan bireyler olan öğrenciler, Gestaş Genel Müdürü Volkan Uslu’dan Şehitlik Boğaz Turu’nun bu yaz da devam etmesini talep etti. 2017’de birçok projeyle ilgili sürprizler veren Uslu, Boğaz Turu’nun bu yıl da süreceğini dile getirdi.

Dolu dolu geçen etkinlik sonrası öğrenciler, Volkan Uslu’ya bir plaket takdim ederken etkinlik hep birlikte çekilen selfie ile sona erdi.

27122016_4_0002

27122016_4_0003

27122016_4_0005