16 Nisan 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

YAHYA KESKİN’İN 18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ MESAJI

700 Sayılı Ezine Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Yahya Keskin, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 109. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Keskin mesajında şunları kaydetti ; “

“18 Mart 1915’in, milletin tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın tarihi olduğunu belirten Başkan Keskin, “Bu tarih, gerek taarruz gerekse savunma savaşlarının başarılarıyla dolup taşan Türk kahramanlık tarihinin en gurur verici ve en parlak sayfalarından biridir. Türküyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, etnik kökeni, mezhebi ne olursa olsun vatan toprakları için savaşmış ve bugün Çanakkale’de omuz omuza yatan şehitlerimiz, Türk milletinin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin de en güçlü nişanesidir. Çanakkale; Bu destanı yazan kahraman milletimizin savaşta dahi insanlığını unutmadığını tüm dünya milletlerine gösterdiği bir yerdir..

Her yıl gururla ve büyük bir omurla kutladığımız Çanakkale Zaferi’ni bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, üreticilerimizin, hemşehrilerimin, aziz Türk Milletinin, tüm ulusumuzun ve şanlı ordumuzun tüm mensuplarının 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferini en içten duygularımla kutluyorum.” 

About Post Author