16 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

YARGITAY BAŞKANI CİRİT BAYRAMİÇ’İ ZİYARET ETTİ

YARGITAY BAŞKANI CİRİT BAYRAMİÇ’İ ZİYARET ETTİ

 

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Bayramiç Blediye Başkanı Sadettin Arslan’ın davetlisi olarak geldiği Bayramiç’te ziyaret ve incelemelerde bulundu.

 

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan’ı makamında ziyaret edip, İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy’un 12 yaşına kadar yaşadığı bakımsızlıktan yıkılan ardından aslına uygun olarak yeniden yapılan Mehmet Akif Ersoy Müze Evi’ni ve bulunduğu sokağı gezdi.

Ziyareti sırasında Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit’e, Çanakkale Valisi Hamza Erkal, Bayramiç Kaymakamı Kemal Kızılkaya,Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, AK Partili Burahaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal eşlik etti. Mehmet Akif Ersoy Evi Müzesi’nde bol bol hatıra fotoğrafı çektirip, selfie yapan Cirit, ardından Ersoy’un babasının imamlık yaptığı Karşıyaka Camii ile yakınındaki restorasyonu süren Taşköprü Köprüsü’nde de incemelerde bulundu.

Daha sonra Kaz Dağlarının kuzey yamaçlarında bulunan Ayazma Mesire yerini gezerek öğle yemeği yiyen Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü CİRİT ve yanında bulunan heyet ardından Külcüler köyünde bulunan doğa otelini gezdi.

Ziyaret ile ilgili açıklamada bulunan Bayramiç Belediye Başkanı Arslan, “Yargıtay Başkanımız Sayın İsmail Rüştü Cirit ve beraberindeki heyet davetlimiz olarak ilçemizi ziyaret ederek bizleri çok memnun etti. Kendisine İlçemizin değerleri ve gelecekteki hedeflerimiz ile ilgili bilgiler sunduk. Ziyaretlerinden dolayı İsmail Rüştü Cirit ve misafirlerimize, Çanakkale valimiz Sayın Hamza Erkal´a çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

25082016_2_0003

 

25082016_2_0004

 

About Post Author