10 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

“YILLIK İŞLETME CETVELİNİN VERİLMESİNDE SON GÜN 30 NİSAN”

07022016_30_0001

SANAYİ İŞLETMELERİNİN DİKKATİNE

“YILLIK İŞLETME CETVELİNİN VERİLMESİNDE SON GÜN 30 NİSAN”

“Yıllık İşletme Cetvelini süresi içerisinde vermeyen işletmelere 881 TL idari para cezası kesilecek.”

Çanakkale Bilim Sanayi ve Teknoloji Niğde İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Yıllık İşletme Cetvelini süresi içerisinde vermeyen işletmelere 881 TL idari para cezası kesileceği belirtildi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Çanakkale İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “ 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanununun 4.maddesine istinaden sanayi siciline kayıtlı olan sanayi işletmelerinin, aynı kanunun 5.maddesi gereği 30 Nisan 2016 tarihine kadar bir önceki yıla ait faaliyetlerini içeren (2015 yılı) Yıllık İşletme Cetvelini; internet ortamında veya elden İl Müdürlüklerine vermek zorundadırlar. Yıllık İşletme Cetvelini süresi içerisinde vermeyen İşletmelere 881 TL İdari Para Cezası uygulanmaktadır” denildi.

Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi.

“ Bu nedenle, İlimizdeki Sanayi Sicil Belgeli kuruluşların 2015 yılı faaliyetlerinin yer aldığı Yıllık İşletme Cetvellerini 30 Nisan 2016 günü mesai bitimine kadar bildirmeleri gerekmektedir. Sanayi işletmeleri, İl Müdürlüğümüzün http://canakkale.sanayi.gov.tr İnternet adresinde bulunan “E-Hizmetler” bölümünde “Sanayi Sicil Bilgi Sistemi” başlığını tıklayıp daha önce oluşturdukları kullanıcı adı ve şifreleriyle çevrim içi bildirimde bulunulabilirler.

Ayrıca; Sanayi Sicil Belgelerinin vize işlemleri 2 yılda bir yapılmakta olup, vize tarihi en son 2014 yılına ait olan Sanayi Sicil Belgelerinin de Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğümüzden vize yaptırılması gerekmektedir. Vize işlemlerini yaptırmayan sanayi kuruluşlarının Sanayi Sicil Belgeleri geçersiz sayılacaktır.

2015 yılı faaliyetlerinin yer aldığı Yıllık İşletme Cetvelini 30 Nisan 2016 günü mesai bitimine kadar vermeyen sanayi kuruluşlarına Kanunun 5. ve 9. Maddesi gereği (881,00 TL) lık idari para cezası uygulanacaktır. Bu sebeple Sanayicilerimizin Yıllık İşletme Cetveli bildirme sorumluluğunu son günlere bırakmadan yerine getirmeleri önem arz etmektedir.

Sanayi Sicil Bilgi Sistemi ve Sanayi Sicil işlemleri ile ilgili soru ve sorunlar için http://sanayisicil.sanayi.gov.tr adresi veya İl Müdürlüğümüz ile iletişime geçilebilir.”

07022016_30_0002

About Post Author