18 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

YILMAZ KONCA, 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

EZİNE ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ESNAF ODASI BAŞKANI YILMAZ KONCA, 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

 

19052016_1_0007

 

Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Konca, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Konca, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Konca mesajında şu ifadelere yer verdi.

 

“19 Mayıs, 96 yıl önce Gazi Mustafa Kemal’in Samsun’da yaktığı bağımsızlık ateşinin, çaresizlik içerisindeki Türk milletinin umutlarını yeniden canlandırarak aydınlığa ulaşmasının ilk adımıdır.

 

 Bağımsızlığına düşkün Türk milletine vurulmak istenen esaret zincirlerinin parçalandığı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna öncülük eden Kurtuluş Savaşı’nın ilk kıvılcımının tarihidir.

 

Mustafa Kemal Atatürk, bu kutlu günü geleceğimizin ve Cumhuriyetimizin savunucusu Türk gençliğine armağan etmiştir. Türk Gençliği’nin Atatürk’ün emaneti olan Türkiye Cumhuriyetine ve ebediyen hür ve bağımsız yaşayacak Türk Milletine karşı görev ve sorumluluklarını yerine getireceği konusunda kuşkumuz yok.

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor, başta gençlerimiz olmak üzere değerli Yalova halkının ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”