10 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

“1 BAĞIŞ 7 HAYAT” 17 Yaşındaki Genç Necdet’in Organları 7 Kişiye Umut Oldu

Geçirdiği trafik kazasında yaralanarak tedavi altına alındığı hastanede yaşamını yitiren genç Necet’in (17) organları 7 kişiye umut oldu.

Bayramiç ilçesinde motosiklet kazasında ağır yaralanıp, tedaviye alındığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen Necdet Tümer’in (17) bağışlanan organları 7 hastaya umut oldu.

Feci kaza geçtiğimiz günlerde Bayramiç’e bağlı Türkmenli Köyünde meydana geldi. Necdet Tümer (17) motosikletinin kontrolünü yitirip bir evin duvarına çarptı. Kazada ağır yaralanan Tümer, Ezine  Devlet Hastanesine kaldırıldı. Tümer burada yapılan ilk müdahalenin ardından Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alındı.

Ailenin iki coçuğundan küçüğü olan Necdet Tümer Beyin cerrahisi Uzmanı Op.Dr İsmail Yurt tarafından ameliyata alındı ve ameliyatın ardından tedavisine devam edilmek üzere yoğun bakıma yatırıldı.

Tümer,  burada yapılan tüm müdahale ve tedaviye rağmen yaşam mücadelesini kaybetti.

Beyin ölümü gerçekleşen genç Necdet’in acılı ailesi, Organ nakli koordinatörleri Uz.Dr. Azem Ülkü, hemşire Emine Karakaya ve Yeliz Baykala’ nın yapmış olduğu görüşmelere olumlu cevap vererek evlatlarının organlarını bağışlama kararı verdi.

Organ Nakli İl Koordinatörü Dr. Azem Ülkü, İstanbul, Ankara, Bursa ve Çanakkale’deki organ nakil merkezleriyle temasa geçti. Hastaneye gelen ekipler tarafından, operasyonla Necdet Tümer’in akciğer, karaciğer, pankreas, 2 böbreği ve 2 korneası alındı.

Bu dünyadan çok genç yaşta göçerken 7 kişinin elinden tutup hayata bağlayacak olan Necdet Tümer ‘in karaciğeri ve sol böbreği Bursa Uludağ Üniversitesi Hastanesi, akciğeri Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi, pankreası İstanbul İstinye Üniversitesi Hastanesi, iki korneası Bursa Yüksek İhtisas Hastanesi ve sağ böbreği ÇOMÜ Araştırma Hastanesinde yatmakta olan hastalara umut oldu.

Organlar, İstanbul, Ankara, Bursa ve Çanakkale’de nakli bekleyen 7 hastaya nakledilmek üzere götürüldü.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ufuk Tali Necdet Tümer’in acılı ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileklerini iletereki, “Daha 17 sindeki Necdet Tümer’in acısını içimizde hissederek Allah’tan rahmet diliyoruz. Evlatlarının acısını yaşarken dahi başka insanlara umut olabilen yüce gönüllü aileye ise sabırlar diliyorum” dedi.

Necdet Tümer henüz 17sindeydi. Madalyaları olan bir sporcuydu Hayata tutunmak icin ne cok sebebi vardi oysaki. Ecelin soğukluguyla çocuk yaşındayken tanıştı. Ailesinin güzel yüregi sayesinde daha çocuk olmasına rağmen giderken 7 kisiye hayat oldu.

Tümer’in cenazesi Türkmenli Köyünde ikinidi namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra toprağa verildi.


 

About Post Author