16 Eylül 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de Kurban Bayramı nedeniyle düzenlenen resmi bayramlaşma yapıldı. Kaymakam Uzan burada yaptığı konuşmada ülke genelinde koronavirüs vakalarında tekrar bir artış gözlemlendiğine dikkat çekerek, vatandaşların maske, mesafe temizlik kurallarına titizlikle uymalarını istedi.

Ezine Öğretmenevi bahçesinde Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan ev sahipliğinde gerçekleşen törene, protokol üyeleri, STK ve siyasi parti başkan ve yöneticileri ile muhtarlar katıldı.

Kaymakam Dr. Uzan burada yaptığı konuşmada bayramların dargınlıkların, küskünlüklerin giderildiği, akraba ve dost ziyaretlerinin yapılarak muhabbetlerin geliştirildiği, hasta ve kabir ziyaretlerinin yapıldığı müstesna günler olduğunu ifade etti.

 Pandemi sürecinde herkesin ailelerinden, sevenlerinden ve dostlarından yeteri kadar ayrı kaldığına dikkat çeken Kaymakam Uzan, “Bizler ne kadar büyürsek büyüyelim anne, baba ve tüm büyüklerimizin gözünde hiç büyümeyeceğiz. Bunun yeri hiç bir zaman hiç değişmeyeceğiz. İşte bu anlamda, aile, dost ve akraba ziyaretleri ile kabir ziyaretleri büyük önem arz ediyor. Mutlaka büyüklerimizi ziyaret etmeli, onların gönüllerini almalıyız” dedi.

Kurban Bayramı dolayısıyla Kaymakamlık olarak bir dizi ziyaret programı da gerçekleştireceklerini belirten Kaymakam Uzan, ” Bayram da olsa resmi kurumlarımızda çalışan personellerimizi de unutmamalıyız. Onlar bu bayram gününde ailelerinden uzakta vatandaşlarımızın huzuru, güvenliği, sağlığı için çalışmaktadırlar” dedi.

Kaymakam Uzan bayram dolayısıyla yolculuk yapacak vatandaşlara da çağrıda bulunarak, “Lütfen seyahatlerimizi sırasında trafik krallarına uyalım. Başkalarının da canlarını tehlikeye atacak şekilde trafikte seyretmeyelim ve araç kullanmayalım” dedi.

Pandemi sürecinde ve yeniden normalleşme sürecinde tedbiri elden bırakmamın gerektiğinin altını çizen Kaymakam Uzan, “Toplumumuzda ciddi anlamda bir rehavetin olduğunu gözlemliyoruz. Sanki hasatlık bitmiş gibi bir algı söz konusu. Baktığımızda vatandaşlarımızın maske,mesafe ve temizliğe dikkat etmediğini gözlemlemekteyiz.  Bu konuda vatandaşlarımızın özellikle delta varyantının da ortaya çıktığı bu günlerde maske, mesafe ve temizlik kurallarına eskisinden daha çok uyması ve dikkat etmesi gerektiğini bekliyoruz. Vaka sayılarımızda artışın olduğunu görmekteyiz. Ezine’mizde de o artış sürecini tekrar yaşamak istemiyoruz. Buda başta bizlerin örnek teşkil etmesi ve ardından da vatandaşlarımızın dikkatli olmasına bağlı. İnşallah Kaymakamlık, Belediye ve tüm kurumlarımızla birlikte süreci hassasiyetle takip ederek bu süreci inşallah en kısa sürede atlatırız. Tüm kurumlarımıza, çalışanlarımıza pandemi sürecinde göstermiş olduğunu işbirliği için, duyarlılık için yürekten teşekkür ediyoruz. Ortada bir başarı varsa oda birlik  ev beraberlik içinde çalışmadan kaynaklanmaktadır. Tüm kurumlarımız STK larımız insiyatif alarak şükürler olsun vakalar ilçemizde belli bir düzeye geldi. Şuan ilçemizde vaka sayısı 5’e düştü. En kötü ihtimalle bu 5 rakamını korumak, arttırmamak ve yok olmasını sağlamak tedbiri elden bırakmamaya bağlı.

Hepinize müstesna günlerimizden olan mübarek Kurban Bayramında aileniz ve sevdiklerinizle birlikte nice bayramlara erişmenizi temenni ediyorum. bayramınızı en kalbi duygularımla kutluyorum” dedi.