16 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

BAŞKAN SERKAN ZEHİR’DEN REGAİP KANDİLİ MESAJI

Ezine Ziraat Odası Başkanı Serkan Zehir, Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başkan Zehir mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Mübarek Ramazan ayının müjdecisi ve üç ayların başlangıcı olan Recep ayına ve mübarek Regaib Kandili’ne ulaşmış bulunuyoruz. Bu güzel günler ve geceler, insanlarımız arasında sevgi ve kardeşlik duygularının kök salıp gelişmesine vesile olmaktadır. Bu özel gün ve geceleri fırsat bilip iyi değerlendirerek aramızdaki çekişmeleri, dargınlık ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, toplum olarak birbirimize kenetlenip birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirmeliyiz.

Regaib Kandili, bize geleceğe yönelik isteklerimizi gözden geçirme imkânı veren; merhamet, şefkat, iyilik, yardımlaşma ve dayanışma hislerimizin doruk noktaya ulaştığı, ruh dünyamızın aydınlanmasına vesile olan mübarek bir gecedir. Yaşadığımız bu kutlu zamanları, birlikte yaşama sevincimizi tazelemesine ve kardeşliğimizi daha güçlü hale getirmesine vesile kılmak istiyoruz. Kalplerimizi buluşturmaya, gönüllerimizi birleştirmeye engel olan kin, nefret, nifak, fitne, fesat, haset ve ön yargılardan arınarak rahmet ve muhabbete vesile olan duygu ve düşüncelerin yaygınlaşmasına ve hayatımızı güzelleştirmesine imkân verelim istiyoruz. 

Manevi dirilişe, manevi arınmaya ve huzur ortamının tesis edilmesine vesile olması dileklerimle aziz milletimizin, Türk-İslam aleminin ve bütün Müslümanların mübarek Regaip Kandili’ni ve üç aylarını dualarımla birlikte kutluyorum. Milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, Regaip Kandili’nin birliğimize ve beraberliğimize katkı vermesini, insanlığın yaşadığı hüzün verici hadiselerin sonlanması için bir dönüm noktası olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum.”

 

 

About Post Author