13 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ayvacık’ta 15 Temmuz Şehitleri Anısına Resim Sergisi

Ayvacık’ta Ayvacık Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa hazırladığı 15 Temmuz darbe girişimine karşı milli iradenin gösterdiği direniş ruhunu anmak amacıyla “15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Sergisi’’ açıldı.

 

Sergi açılışından önce 15 Temmuz darbe girişiminde ölen şehitler için ilçede Öğle namazı öncesi Ayvacık Merkez Yeni Camide mevlidi şerif ve dualar okundu. Mevlit bitiminden sonra Ayvacık Belediye Başkanlığı’nın hazırlamış olduğu ikramlar ilçenin çeşitli yerlerinde halka dağıtıldı.

 

Serginin açılış törenine Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, Ayvacık İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Çetin,  daire amirleri, siyasi temsilciler, STK’lar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Açılan bu sergide anlatılmak istenen ana tema 15 Temmuz darbe akşamı vatana, bayrağa ve demokrasiye sahip çıkan,  halk tarafından ortaya konulan direnişin ilk günkü gibi hafızalarda canlı tutulmasıdır. Resim ve çeşitli fotoğrafların yer aldığı sergide öne çıkan çalışmalarda ise insan teması öne çıkıyor.

 

Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik ve Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin’e İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Çetin, davetlilerin ve halkın gösterimine sunulan resimler hakkında bilgi aldı.

 

16 Temmuz Pazartesi gününe kadar açık olan sergide 15 Temmuz gecesine ait fotoğrafların yanı sıra öğrencilerin hazırladığı resimlerde yer aldı.

 

 

About Post Author