14 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Ezine’de “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla Mevlid okutuldu, şehit kabirleri ve şehit ailesi ziyaret edildi.

 

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla ilk tören ilçe kabristanlığında buluna şehitlikte gerçekleşti. Buradali törende İlçe Müftüsü Ali Ünet ve din görevlisi tarafından Kur’an-ı Kerim okundu ve dua yapıldı. Ardından Kaymakam Ali İkram Tuna, Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu ve diğer protokol üyeleri şahit kabirlerini ziyaret ederek çiçek bıraktı ve dua okudu.

 

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla gerçekleşen diğer bir programda Bahçeli Köyündeki Şehit Yusuf Ertürk’ün ailesi ziyaret edildi. Kaymakam Ali İkram Tuna Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu ile diğer protokol üyelerinin katıldığı ziyarette duygusal anlar yaşandı.

 

Diğer programda ise Merkez Camiinde 15 Temmuz hain darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlerimiz ve tüm şehitlerimiz için mevlid okutuldu ve hatim duası yapıldı.

Ezine Belediyesi tarafından organize edilen Mevlid programı Merkez Camiinde gerçekleştirildi. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program mevlit ve duaların okunmasının ve öğle namazının ardından cami çıkışında vatandaşlara pilav ikramında bulunuldu.

 

 

 

 

About Post Author