24 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Baykal: Muhalefetin Yeniden Şekillenmesine İhtiyaç Var

Baykal: Muhalefetin Yeniden Şekillenmesine İhtiyaç Var

07062016_4_0001

 

CHP Antalya Milletvekili Baykal, “Muhalefetin yeniden şekillenmesine ihtiyaç var. Üslubumuzla, politikamızla, toplumun önüne koyacağımız hedeflerle, her şeyi yeniden şekillendirmemiz lazım” dedi.

 

BELDE HAKKINDA BİLGİ ALDI

 

Bir düğüne katılmak için Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi’ne bağlı Küçükkuyu Beldesi’ne gelen Deniz Baykal, ilk olarak Küçükkuyu Belde Belediye Başkanı CHP’li Cengiz Balkan’ı makamında ziyaret etti, belde hakkında bilgi aldı.

Ardından CHP Küçükkuyu Belde Teşkilatı’na geçen Baykal, burada partililerle bir araya geldi. Partililere seslenen Baykal, şöyle konuştu:

 

“MUHALEFETİN YENİDEN ŞEKİLLENMESİNE İHTİYAÇ VAR”

“Muhalefetin yeniden şekillenmesine ihtiyaç var. Üslubumuzla, söylememizle, politikamızla, toplumun önüne koyacağımız hedeflerle, her şeyi yeniden şekillendirmemiz lazım.

Muhalefetin ne yazık ki Türkiye’nin şekillenmesini, ciddi bir katkı yapması, bir süreden beri engellendi. Söyleme kastı düşünceye katkı dahil olmak üzere Türkiye’de her alanda yeni düşünceye, yeni söylemeye ihtiyaç var. Yeni politikaya ihtiyaç var. Muhalefet olarak bu konuda katkı yapabildiğimizi söyleyemem. O katkıyı yapmamız lazım.

 

Yapmamız için de muhalefet olarak kendimizi yeniden gözden geçirmemiz lazım. Yeniden şekillendirmemiz lazım. Bakın, Haziran seçiminde, seçmen 14 yıllık yaşadıkları karşısında umut verici bir tavır sergiledi. Küçük, mütevazı, tam arzu ettiğimiz gibi değil. Yeterli değil ama birilerine önemli mesaj verdi. ‘Yetti artık’ dedi. 14 yıllık bir yönetime bir anlamda ‘dur’ dedi ve parlamentoyu muhalefetin çoğunlukta olduğu bir yapıya yönlendirdi.”

 

Konuşmasında AK Parti hükümetini eleştiren Baykal, partililerle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Adatepe Köyü’ne geçti.

 

07062016_4_0002

 

07062016_4_0003