12 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Bülent Turan, Yeniden AK Parti Gurup Başkanvekili Seçildi

24 Haziran seçimlerinden zaferle ayrılan AK Parti’de kritik koltuklara oturacak isimler belli oldu. Ankara Milletvekili Naci Bostancı, partisinin TBMM Grup Başkanı seçilirken, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan bir kez daha Grup Başkanvekili seçildi.

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nın ardından basına kapalı bölüme geçildi.

 

Bu bölümde, AK Parti Grup Başkanlığı ve grup başkanvekillikleri için seçim yapıldı.

 

Buna göre, AK Parti TBMM Grup Başkanlığına Ankara Milletvekili Naci Bostancı seçildi.

 

AK Parti Grup Başkanvekilliklerine ise Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, Tokat Milletvekili Özlem Zengin, Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan getirildi.

 


“Görevimize layık olmak için çok çalışacağız”

 

Grup Başkanvekilliği görevine layık olmak için çok çalışacağını belirten AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan; “Bir kez daha parti grubumuz şahsımızı grup başkanvekilliğiyle görevlendirdi. Bu onur verici görev için Sayın Cumhurbaşkanımıza ve parti grubumuza teşekkür ediyorum. Görevimize layık olmak için çok çalışacağız. Allah utandırmasın” dedi.

 

Yıldız; “Çanakkale’miz ve ülkemiz için hayırlara vesile olsun”

 

Turan’ın yeniden AK Parti Grup Başkanvekili seçilmesi Çanakkale’de sevinçle karşılandı. AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız’ın yanı sıra partililer ve vatandaşlar, AK Parti Grup Başkanvekilliği görevine yeniden seçilen Bülent Turan’ı tebrik etti. AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız; “Yeniden AK Parti Grup Başkanvekilliği görevine seçilen, Çanakkale Milletvekilimiz Sn. Bülent Turan’ı tebrik ediyorum. Çanakkale’mizin gururu olmaya devam ediyor. İnşallah Çanakkale’miz kendisinin çalışkanlığı, grup başkanvekilliği makamının imkanlarıyla hizmetlerden ve yatırımlardan yine en üst düzeyde pay almaya devam edecek. Çanakkale’miz ve ülkemiz için hayırlara vesile olsun” diye konuştu.

 

About Post Author