2 Ağustos 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Hafızlık, Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Ezan Okuma Yarışması Finalleri yapıldı

Çanakkale Genç Muhafızlar Hafızlık, Genç Seda Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışmaları finalleri Ezine’de yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün Anadolu İmam Hatip Ortaokulları arasında düzenlemiş olduğu “Genç Muhafızlar Hafızlık, Genç Seda Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışmaları Çanakkale finalleri Ezine ilçesinde yapıldı.

Ezine Merkez Camiinde gerçekleşen yarışma finallerine,  Ezine Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Büyük, İlçe Emniyet Müdürü Ragup Durmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Soner Şahin, öğretmen, öğrenci, veliler ve vatandaşlar katıldı.

İlçe Vaizi Tolga Yaylagül’ün Kuran tilaveti ile başlayan yarışmada, açışış konuşması Ezine İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mehmet Erman tarafından yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Akman ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Büyük’ün konuşmalarının ardından yarışmalara geçildi.

Gerçekleşen yarışmalarda Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışmasında Muhammed Malik Gündoğan birinci, Genç Seda Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında Yusuf Kerem Özgeren birinci, Muhammed Yusuf Türken ikinci, Muhammed Baha Anlar ise üçüncü olurken, Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışmasında ise Talha Demir birinci, Ali Mert Kaplan ikinci Eray Günher ise üçüncü oldu.

Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri ve belgeleri Kaymakam Arslan, Belediye Başkanı Yüksel, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Büyük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Akman tarafından tarafından verildi.

Yarışmada ayrıca yarışmacı öğrencileri yetişmesinde katkı sağlayan idareci ve öğretmenlere de hediyeleri ve belgeleri İlçe Emniyet Müdürü Durmaz tarafından takdim edildi.

 

 

Copyright © All rights reserved. | Newsever by AF themes.