27 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Kaymakamlığı, Ezine Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ayyıldız Kardeşliği Derneği iş birliğinde bu yıl ilki düzenlenen “Kitap Festivali ve İmza Günleri” etkinliği başladı.

Öğrencilerin kitap sevgisi ile okuma alışkanlığını geliştirmek, çocukların yazmaya ve okumaya olan heveslerini artırmak amacıyla bu yıl birincisi düzenlenen, 23-29 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Ezine 1. Kitap Festivali ve İmza Günlerinin açılışı törenle gerçekleşti.

Belediye Düğün Salonu ve Kültür salonunda gerçekleşen törene Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Ezine 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanı Evren Hızlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Soner Şahin, siyasi parti ve STK başkan ve temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Etkinliğin açılışı kurdela kesimi ile yapıldı. Ardından protokol üyeleri ve öğrenciler tarafından festival alanında yer alan sergiler gezildi.

Sergide AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın objektifinden çekilen fotoğrafların yer aldığı fotoğraf sergisi de ziyarete açıldı.

Etkinliğin birinci gününde yazar ve şair Ahmet Kaşıkçı okuyucularla buluştu ve kitaplarını imzaladı.

23-29 Aralık 2019 tarihleri arasında açık kalacak Kitap Festivali ve İmza günlerinde alanında yetişmiş uzman yazar ve konuşmacılar, öğrenciler, veliler ve halkla buluşacak.

Etkinliğe yazar ve konuşmacı olarak katılan Ahmet Kaşıkçı “Çanakkale’de İlkler”, Mustafa Gür “Bilge İnsan Kimdir ? ”, Mustafa Atmaca “Çanakkale’nin Tarihimizdeki Önemi”, Serap Biçici “Kitap okumanın hayal gücünün gelişimine katkısı” ve Hakan Şahintürk ise “Çocuğum zeki ama çalışmıyor” konu başlıklarında dinleyicilerine konuşma ve seminerlerde bulunacaklar.

Festivale katılan konuk yazar ve konuşmacılar seminerleri bittikten sonra Ezine Belediyesi M. İbrahim Dedeoğlu Etkinlik Merkezinde kitaplarını imzalayacaklar.