22 Ekim 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÇANAKKALE İL KADIN GİRİŞİMCİLER İCRA KURULU TROİDA KADIN GİRİŞİMİ ÜRETİM KOOPERATİFİNİ ZİYARET ETTİ

TOBB Çanakkale İl Kadın Girişimciler İcra Kurulu, Sınırlı Sorumlu Çanakkale Troida Kadın Girişimi Üretim ve İşletme KooperatifiYönetim Kurulu Başkanı Nazmiye Gök ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı NursevimAzap’ıziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu. 

Çanakkale Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Troida Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ziyaretinde, TOBB Çanakkale Kadın Girişimciler Kurulu İcra Başkanı Birce Bilici Şimşek, Kurul Üyeleri Ebru İlter, Didem Güner, Gülçin Semizoğlu ve Kadın Girişimciler Kurulu Sorumlusu Selen Kılıçhazır bulundu.

“KADIN GİRİŞİMCİLERİMİZİN KORUMA VE KOLLAMA DENGESİNİ EKONOMİYE ADAPTE ETMELİYİZ”

Ziyaretle ilgili bilgi veren TOBB Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Birce Bilici Şimşek; “Çanakkale İl Kadın İcra Kurulu olarak İlimizde kadın girişimciliğin geliştirilmesi ve özendirilmesi amacıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz eğitim ve danışmanlık faaliyetlerimiz belirli periyotlarlayıl boyunca devam edecek. Bölgemize özgü yerel ürünlerin markalaşması ve tanıtılmasını çok önemsiyoruz. Bu kapsamda İlimizin yerel ürünlerinde markalaşma sürecine katkı sağlayan Troida Kadın Girişimi Üretim Kooperatifini ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Kendilerine yerel ürünlerimizin katma değerli ürün haline dönüştürülmesinde gösterdikleri özveri ve başarı için teşekkür ettik. Kadınlarımızın koruma ve kollama dengesini ülke ekonomimize ne kadar çok adapte edersek o kadar faydalı olacağımıza inanıyoruz.” dedi.